Chłodzenie karty graficznej

Witam

Otóż sprawa wygląda następująco:

Posiadam kartę graficzną radeon 4850 (dokładnie to taką z takim samym chłodzeniem: http://www.agito.pl/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd-4850-471250502-9191-1gb-ddr5-pci-e-box-84-531214.html). Do samej karty nie mam zastrzeżeń. To co ma wytrzymać wytrzymuje lecz przeszkadza mi jej poziom hałasu. Wentylator niestety trochę głośny. Podłączany jest pod niewielką wtyczkę 2 pin (czarny i czerwony kabelek). Wpadłem na pomysł aby podmienić ten wentylator na wentylator 120mm wyjęty z zasilacza. Wtyczka jest również 2 pinowa lecz troszkę większa jest odbudowa tej wtyczki. Zauważyłem, że gdybym ją trochę spiłował powinna wpiąć się w kartę. Pytanie moje jest takie: czy i jak to będzie działać? Czy mogę wentylator z zasilacza podpiąć pod kartę graficzną? Czy będzie działała regulacja obrotów?

Ta karta się mocno grzeje i dlatego jest takie, a nie inne chłodzenie, nie kombinuj, bo załatwisz kartę.

Jeśli już to trzeba szukać cichego i wydajnego chłodzenia.

http://forum.pclab.pl/topic/757911-Jaki … o-HD-4850/

Wiesz co te hałasy to mam na to radę.

Zdejmij obudowę komputera, przeczyść dokładnie, wtedy karta graficzna powinna pracować dobrze i bez hałasów.

Możliwość jest też zaaktualizowania lub pobrania z internetu aktualnych sterowników do readona.

Pozdrawiam.

Muszę Cię zaskoczyć. Wg mnie ta karta nie grzeje się mocno. Skoro w grach osiągała ona temperatury nie przekraczające 70stopni to nie ma tragedii w porównaniu np do 8800gts, którego miałem, i który był sporo gorętszy a cichszy. Chłodzenie spełnia swoją funkcje tylko, że ono nawet podczas bezczynności komputera działa na połowie obrotów i jest głośne. Konstrukcja wiatraka jest po prostu lipna.

Odnośnie kurzu to kiepska rada ponieważ u mnie w obudowie go nie ma i na karcie tym bardziej. A zanim napisałem na forum to już próbowałem kiedyś czyszczenia dokładnego.

Czyli, ma głośnie,ale wydajne chłodzenie. Rób jak uważasz.

Tak moim zdaniem jest wydaje ale kiepsko przemyślane. Dobry pomysł na cienki radiator (bardzo cienki co moim zdaniem ułatwia jego chłodzenie i przyspiesza proces chłodzenia procesora) ale wentylator ma “naćkane” za dużo łopatek przez co słychać jego prace. Nadal nie wiem czy podłączony wentylator z zasilacza będzie poprawnie zasilony i czy będzie automatyczna regulacja obrotów.

Wróżka ma wolne, trzeba samemu sprawdzić? Metoda prób i błędów.

Podstawowe pytanie, czy oba mają te same napięcia zasilania? wtedy można oryginalny odłączyć i przymocować ten i go podłączyć i sprawdzić.

Te Vertexy to suszarki i dla cichofili się nie nadają :lol:

Możesz kupić to http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 26843.html powinno być ciszej :slight_smile:

Dokładnie. Jak wyje w grach to niech sobie wyje nie przeszkadza mi to bo ma prawo. Ale jak wyje a na kompie nic nie robię to już mnie to denerwuje, stad pomysł z wentylatorem z zasilacza.

Cienki radiator stosuje się bo zawadzałby na płycie. Jeśli nie wykorzystujesz slotu pod kartą graficzną zastosuj radiator o większej powierzchni byleby nie był znowu za ciężki.