Chłodzenie komputera pomoc

(Jager1234567) #1

Witam.

Mam zesta PC

Procesor: AMD 6x3.3 1100t

Ram: 4gb 166(6) kingston DDr3

Płyta główn: ASUS M4a79xtd Evo

Dysk twardy: WD 500gb AADS

Karta graficzna : gigabyte hd 6950

Zasilacz: CHIEFTEC 600W.

Standardowy radiator był dość głośny wiec wymieniłam na spartan he923.

Lecz za wolno kręcił się wentylator i procesor się raz przegrzał do tego stopnia ze musiałem czekać 1 godzinę zanim się uruchomi PC.

Zadzwoniłem do informatyka.

On jeszcze wymienił pastę na REVOLTEC COOLING THERMAL GREASE DIAMOND revoltec-thermal-grease-diamond-0-5g-bulk-rz032.jpg

Nie znam się za bardzo wiec proszę was o radę.

Obudowa to i-box lynx 711 wiec mam jeszcze 3 wejscia na wentylatory Góra - 2x 120mm, tył - 120mm

i na tym radiatorze można zainstalować 2 wentylatory.

Do wydania mam oko 300pln i chciałbym aby PC był dosc cichy a cześci najlepiej w skelepie i

Przy normalnej pracy temperatura mojego PC jest taka

aaaatf.png

a przy np grach jest taka

bbbbbf.png

Nie jest za wysoka ??

Z góry dziękuje za pomoc przepraszam ze sie tak rozpisałem :slight_smile:

(misza_88) #2

U mnie Phenom x4 955 podczas gier rozgrzewa się do 58~62 st. Celsiusza a podczas przeglądania Internetu i słuchania muzyki "tylko" do 42~48 no box'owym chłodzeniu. Więc wydaje się, że twoja jest przyzwoita :wink:

(Bartek Z) #3

Witam.

Jak kolega zauważył, temperatura Twojego procesora jest jak najbardziej w normie. 48 st to nie jest dużo przy grach, więc o procesor możesz być spokojny. Niema potrzeby dokładania wentylatorów bo tylko zwiększysz niepotrzebnie zużycie prądu.

(Freszu) #4

Hehe u mnie podobnie :stuck_out_tongue: ale Box'owy muszę wymienić bo jak się nagrzeje to jak odkurzacz :smiley:

(Jaromir Zurawski) #5

Dobra, może pomożemy koledze ze Spartanem, skoro już go kupił?

(misza_88) #6

Jak dobrze zrozumiałem kolega Jager123 ma aktualnie założone box'owe chłodzenie i przy nim ma takie temperatury. Więc, może zostawić tego Spartana na "czarną" a może lepiej, na "gorącą godzinę" :wink: lub go po prostu sprzedać. Bo jak kolega zybartek dobrze zauważył nie ma sensu pchać dodatkowych wentylatorów skoro procesor się nie grzeje.

(lith) #7

Miało być jeszcze cicho!!

... na spartanie jakie temperatury były?

(Psembol) #8

Jak tu Ci wspomniali nie ma sensu kupowac dodatkowych wentylatorów bo temp. spadnie gdzies tylko o 3-4 stopnie . Jedyne co to jak masz wejście w obudowie to mozesz zamocowac taką tube do wentylatora od proca , żeby zasysał powietrze z zewnątrz :slight_smile:

(Jager1234567) #9

Chcę wymienić bo po 30 minutach standardowy radiator chodzi

.

Zagłuszając przy tym filmy i gry.

Na radiatorze spartan he923 temperatura była tak wysoka ze PC mi się wyłącza po 20 minutach.

Właśnie dla tego potrzebuje dodać parę wydajnych i cichych wentylatorów zwłaszcza ze mam w planach włączyć tryb turbo co podniesie temperatura procesora.

Ja naprawdę proszę o pomoc w wybraniu parę wentylatorów z sklepu icomp.pl i napisaniu gdzie i jak przytwierdzić aby mój PC był cichy i gotowy do odpalenia trybu turb.

(T Luk) #10

Przy coolerach CPU typu tower taka tuba jest zbędna. Mało tego, nawet zaburza wytworzony obieg powietrza.

(Jager1234567) #11

mumio tak wielu wypowiedzi na temat ja dalej nie wiem co kopic, czego szukać a nawet w jakim kierunku iść.

Bardzo prosze o wybraniu najlepszych cześć dla mojego zestawu i budżetu i podaniu przy okazji co gdzie i jak zamontować.

-- Dodane 18.07.2011 (Pn) 15:01 --

A i co myslicie o zakupie tego urządzenia ?

http://icomp.pl/produkty.php?n=STEROWNI ... dzenie-220

(Psembol) #12

Ja mam taki regulator obrotów wentylatorów http://allegro.pl/aab-cooling-fc4-regul ... 53544.html za 35 zł i jest git tylko to jest do zatoki ten małej jak na dyskietki . A wentylator polecam zephyra http://allegro.pl/silentiumpc-zephyr-12 ... 93527.html , na tej stronie twojej są jedynie niebieskie świecące ale to też fajny bajer :stuck_out_tongue: http://icomp.pl/produkty.php?n=SILENTIU ... dzenie-494 . Sprawdz czy masz wejście z przodu na wentylatory jak odkręcisz przedni panel to tam powinny być 2 wejścia wiec sugerował bym tam zamontować 2 i jeden z tyłu na wysysanie ewentualnie 1 na goże przy tyle , lecz do pracy w poziomie kup jakiś lepszy żeby łożyska nie stukały :stuck_out_tongue: !!

(T Luk) #13

Dokładnie do pracy w poziomie minimum to Xthermal BTF 120 Pro Led lub Enermax TB Silence 12.

(Jager1234567) #14

Oddałem już do sklepu icomp.

Wymieniony wentylator radiatora na AURA PRO

+Dodany jeszcze jeden wentylator z tyłu FANDER SELEKTA - REG.OBR - 120x120x25mm

Temperatury to.

po 30 minutach od uruchomienia.

30min.png

Podczas gry po 2 godzinach

2godzinywtym1gdzonagry.png

Po 4 godzinach (od rana PC nie był wyłączany.

temp1m.png

(Psembol) #15

Zainstaluj sobie program core temp , dodatkowo fajny gadżet na pasek , pokazuje temperature każdego rdzenia ! Z tego co widze temp są już w normie , mam nadzieje że nie przepłaciłeś :stuck_out_tongue: :wink:

(Jager1234567) #16

tylko 70pln zapłaciłem :slight_smile:

(Psembol) #17

No to git :smiley: