Chłodzenie komputera pomoc

Witam.

Mam zesta PC

Procesor: AMD 6x3.3 1100t

Ram: 4gb 166(6) kingston DDr3

Płyta główn: ASUS M4a79xtd Evo

Dysk twardy: WD 500gb AADS

Karta graficzna : gigabyte hd 6950

Zasilacz: CHIEFTEC 600W.

Standardowy radiator był dość głośny wiec wymieniłam na spartan he923.

Lecz za wolno kręcił się wentylator i procesor się raz przegrzał do tego stopnia ze musiałem czekać 1 godzinę zanim się uruchomi PC.

Zadzwoniłem do informatyka.

On jeszcze wymienił pastę na REVOLTEC COOLING THERMAL GREASE DIAMOND revoltec-thermal-grease-diamond-0-5g-bulk-rz032.jpg

Nie znam się za bardzo wiec proszę was o radę.

Obudowa to i-box lynx 711 wiec mam jeszcze 3 wejscia na wentylatory Góra - 2x 120mm, tył - 120mm

i na tym radiatorze można zainstalować 2 wentylatory.

Do wydania mam oko 300pln i chciałbym aby PC był dosc cichy a cześci najlepiej w skelepie i

Przy normalnej pracy temperatura mojego PC jest taka

aaaatf.png

a przy np grach jest taka

bbbbbf.png

Nie jest za wysoka ??

Z góry dziękuje za pomoc przepraszam ze sie tak rozpisałem :slight_smile:

U mnie Phenom x4 955 podczas gier rozgrzewa się do 58~62 st. Celsiusza a podczas przeglądania Internetu i słuchania muzyki “tylko” do 42~48 no box’owym chłodzeniu. Więc wydaje się, że twoja jest przyzwoita :wink:

Witam.

Jak kolega zauważył, temperatura Twojego procesora jest jak najbardziej w normie. 48 st to nie jest dużo przy grach, więc o procesor możesz być spokojny. Niema potrzeby dokładania wentylatorów bo tylko zwiększysz niepotrzebnie zużycie prądu.

Hehe u mnie podobnie :stuck_out_tongue: ale Box’owy muszę wymienić bo jak się nagrzeje to jak odkurzacz :smiley:

Dobra, może pomożemy koledze ze Spartanem, skoro już go kupił?

Jak dobrze zrozumiałem kolega Jager123 ma aktualnie założone box’owe chłodzenie i przy nim ma takie temperatury. Więc, może zostawić tego Spartana na “czarną” a może lepiej, na “gorącą godzinę” :wink: lub go po prostu sprzedać. Bo jak kolega zybartek dobrze zauważył nie ma sensu pchać dodatkowych wentylatorów skoro procesor się nie grzeje.

Miało być jeszcze cicho!!

… na spartanie jakie temperatury były?

Jak tu Ci wspomniali nie ma sensu kupowac dodatkowych wentylatorów bo temp. spadnie gdzies tylko o 3-4 stopnie . Jedyne co to jak masz wejście w obudowie to mozesz zamocowac taką tube do wentylatora od proca , żeby zasysał powietrze z zewnątrz :slight_smile:

Chcę wymienić bo po 30 minutach standardowy radiator chodzi

.

Zagłuszając przy tym filmy i gry.

Na radiatorze spartan he923 temperatura była tak wysoka ze PC mi się wyłącza po 20 minutach.

Właśnie dla tego potrzebuje dodać parę wydajnych i cichych wentylatorów zwłaszcza ze mam w planach włączyć tryb turbo co podniesie temperatura procesora.

Ja naprawdę proszę o pomoc w wybraniu parę wentylatorów z sklepu icomp.pl i napisaniu gdzie i jak przytwierdzić aby mój PC był cichy i gotowy do odpalenia trybu turb.

Przy coolerach CPU typu tower taka tuba jest zbędna. Mało tego, nawet zaburza wytworzony obieg powietrza.

mumio tak wielu wypowiedzi na temat ja dalej nie wiem co kopic, czego szukać a nawet w jakim kierunku iść.

Bardzo prosze o wybraniu najlepszych cześć dla mojego zestawu i budżetu i podaniu przy okazji co gdzie i jak zamontować.

Dodane 18.07.2011 (Pn) 15:01

A i co myslicie o zakupie tego urządzenia ?

http://icomp.pl/produkty.php?n=STEROWNI … dzenie-220

Ja mam taki regulator obrotów wentylatorów http://allegro.pl/aab-cooling-fc4-regul … 53544.html za 35 zł i jest git tylko to jest do zatoki ten małej jak na dyskietki . A wentylator polecam zephyra http://allegro.pl/silentiumpc-zephyr-12 … 93527.html , na tej stronie twojej są jedynie niebieskie świecące ale to też fajny bajer :stuck_out_tongue: http://icomp.pl/produkty.php?n=SILENTIU … dzenie-494 . Sprawdz czy masz wejście z przodu na wentylatory jak odkręcisz przedni panel to tam powinny być 2 wejścia wiec sugerował bym tam zamontować 2 i jeden z tyłu na wysysanie ewentualnie 1 na goże przy tyle , lecz do pracy w poziomie kup jakiś lepszy żeby łożyska nie stukały :stuck_out_tongue: !!

Dokładnie do pracy w poziomie minimum to Xthermal BTF 120 Pro Led lub Enermax TB Silence 12.

Oddałem już do sklepu icomp.

Wymieniony wentylator radiatora na AURA PRO

+Dodany jeszcze jeden wentylator z tyłu FANDER SELEKTA - REG.OBR - 120x120x25mm

Temperatury to.

po 30 minutach od uruchomienia.

30min.png

Podczas gry po 2 godzinach

2godzinywtym1gdzonagry.png

Po 4 godzinach (od rana PC nie był wyłączany.

temp1m.png

Zainstaluj sobie program core temp , dodatkowo fajny gadżet na pasek , pokazuje temperature każdego rdzenia ! Z tego co widze temp są już w normie , mam nadzieje że nie przepłaciłeś :stuck_out_tongue: :wink:

tylko 70pln zapłaciłem :slight_smile:

No to git :smiley: