Chłodzenie laptopa oraz bateria

Witam

Czy można jakoś usprawnić chłodzenie laptopa ? Mój laptop (podpis) ma 52-54*C. Na pewno dałoby radę zejść niżej bo gdy chwilę zagram czy włączę jakiś bardziej wydajny program to nagrzewa się nawet do 90*C. Wydaje się jakby wentylator nie mógł szybciej się kręcić a wcale tak nie brzmi. Te podstawki chłodzące w ogóle mają jakiś sens ?

Od razu mówię, że go rozkręcałem i przedmuchałem ten wentylator więc myślę, że kurzu nie ma. W najbliższym czasie mam zamiar go całego rozkręcić i wymienić pastę. Opłaca się ?

Pozdrawiam !

Na pewno się opłaca wymienić pastę a raczej trzeba. Podaj temperatury wszystkich podzespołów

Beztytuuj_xraxxph.jpg

Podstawki chłodzące mogą o kilka stopni obniżyć temperaturę ale cudów się nie spodziewaj. Przykład:

http://www.dobreprogramy.pl/Cooler-Mast … 36173.html

Co do wymiany pasty, pewnie o kilka stopni temperatura spadnie ale i tu cudów się nie spodziewaj.

A to że laptop nagrzewa się do takich temperatur pod mocnym obciążeniem jest normalne.

Pamiętaj laptopy nie mają tak wydajnego układu chłodzenia jak komputery stacjonarne stąd takie a nie inne temperatury np. podczas grania.

Wymiana Pastyz mojego doświadczenia może temperature zbić nawet o 10 stopni:)

ale to już wszystko zależy od jakości i ceny…

osobiscie na twoim miejscu kupiłbym paste Zalman STG2 wierz mi efekty będziesz widział :slight_smile:

Laptopa do gier kupuje się tylko z Alienware za ultra ciężką kasę. Dopóki jest gwarancja, trzeba mieć markowy cooler z dużym niskoobrotowym wentylatorem (większy przepływ powietrza od 6 małych,chińskich, hałaśliwych), najlepiej aluminiowy - odbiera też ciepło z obudowy. Później można wymienić pastę i to też da wymierny spadek temperatur.

Ale kto powiedział, że ten laptop ma być do grania ? Po prostu myślę, że to są i tak za wysokie temperatury i tyle. :slight_smile:

moj lapek z podpisu na luzie ma temp proca 44* gpu 43* a w stresie temp. nie przekraczaja 65*. wyczysc układ chłodzenia i jak potrafisz zmień pastę, chyba ze te “super technologie” intela tak maja…

Przeczyścić to przeczyściłem, przedmuchałem go powietrzem w sprayu tak porządnie. A pastę bym dał jak bym tylko się nie bał go rozkręcić, dość trudny przypadek ten Acer. Nie jest taki łatwy w rozbiórce.

hmm, przedmuchanie powietrzem (z doświadczenia) mało co daje, no chyba że byś go przedmuchiwał co miesiąc, kiedy to warstwa kurzu na kratce wylotowej jest jeszcze do naruszenia w innym przypadku nie ma to sensu.

zresztą nie przesadzaj, rozbiórka twojego laptopa to bajka.

acer_aspire_5739G_unterseite_01.jpg

acer_aspire_5739G_leistung_01.jpg

Żeby nie zakładać nowego tematu…

Chciałbym kupić baterię do swojego laptopa i chodzi o to, że znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/bateria-acer-aspire-5 … 76192.html

Moja aktualna bateria ma 4400 Ah i trzyma ok. 1 godziny (jako nowa powinna trzymać 2-3h). Czyli gdy kupię tamtą baterię, laptop spokojnie powinien wytrzymać mi z 8 godzin ? Opłaca się coś takiego ? Czy to po prostu wałek i te baterie po za dużej liczby nic więcej mi nie zaoferują. Po za tym ma inne napięcie a jest napisane że jest kompatybilna. Nic się nie stanie ?

jakas sciema z tego co wiem to najwieksza bateria do acerów to 9000mAh, no ale cóz oryginał to to nie jest to moze cos w tym jest…

To jakiej firmy baterie byście poradzili tak żebym faktycznie się nie przejmował że się spieprzy i faktycznie będzie długo trzymać.

najlepiej oryginał czyli liteona albo innego samsunga nie wiem kto był producentem twojej oryginalnej baterii.