Chłodzenie laptopa

Witam!

Mam taki problem. Korzystam z laptopa hp omnibook xe4100, używam go przez około9-10 godzin dziennie. Wszystko jest ok,ale wiecie jak to jest z chłodzeniem w laptopach,co chwila włącza się wentylator,a teraz latem to już chyba non stop będzie chodził;) MOje pytanie jest takie: co sądzicie o podkładkach pod laptopy z wbudowanymi wiatrakami? Na allegro są już za 50zł,warto w takie coś zainwestować żeby laptop w razie czego się nie przegrzewał?

Pozdrawiam

Witam!

Są i warto zainwestować, ale w podkładkę dobrej jakości i wydajności ~150zł.

A czym mierzyć wydajność? Bo jedyne co wiem to to,że takie za 50zł mają 3 wiatraki. Druga sprawa że nie chciałbym wydawać za dużo,niedługo planuję kupno innego laptopa i nie wiem jak tamten będzie sie chłodził. Chciałbym coś taniego co nadawałoby się do obydwu laptopów. A tak konkretnie to interesuje mnie to

http://www.allegro.pl/item196444530_pod … _wawa.html

Takich za 150 nawet nie widzę;)

Witam!

Ja osobiście mym tego nie kupił…

Im mniej wiatraków tym lepiej… maks to dwa wiatraki, ale za to im większe tym lepiej (bardziej ciche i bardziej wydajne).

Wydajności nie mierzysz… patrzysz po prostu na parametry wiatraków.

Poczytaj na początek…

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/c … tent.230.1

A nie lepiej poprostu wywalić brud (koty) z radiatorów z środku? Przez cały czas użytkowania laptop na pewno “naciągnął mułu”. Po takim kilkuminutowym zabiegu będzie się chłodził jak nowy.

Poczytaj także tu: http://www.purepc.pl/node/826

Zwróć uwagę na tego Zalmama (recenzja): http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … %B3odzenie

Sprawdziłem temperaturę programem hdd life, wyszło mi że średnio dysk ma 52 stopni,to nie za dużo? Poza tym ciekawostka,kiedy ma 52 stopnie włącza się wentylator,temperatura spada do 51,po czym się wyłącza. Następnie po jakimś czasie ciągle pokazuje 51 a wentylator i tak się włącza. O co tu chodzi?

Złączono Posta : 27.05.2007 (Nie) 15:41

Jeszcze jedna rzecz,za pomocą programu speedfan mam temp 54,a za pomocą hdd life 47,skąd te różnice? Dodam że temp procka wg speedfana to 40 stopni