Chłodzenie na hd 4850

witam mam dwa pytania .

posiadam taka kartę http://www.allegro.pl/item549384176_pal … x_gwa.html

dlaczego moja jest krótsza np od tej http://www.allegro.pl/item548639074_pal … _2000.html

chodzi o rozmiar to jest prawie 3-4 centymetry

pytanie 2 czy muszę zwrócić uwagę na ten rozmiar przy kupnie nowego chłodzenia

to obecne strasznie głośne

jakie polecacie??

Moim zdaniem powinieneś zwrócić uwagę na chłodzenie jakie jest na wersji sonic, ja żeby założyć ją u siebie musiałem nie dość, że obniżać płytę w dół to jeszcze obniżać wszystkie karty z rozszerzeniem w pciex1, bo chłodzenie jest mistrzowskie i wielkie na niej, radiator na podwójny śledź, bardzo ciche. To że jest dłuższa od twojej nie powinno wpływać na chłodzenie, które w opisie będzie miało kompatybilność z kartami hd4850.

Polecam Accelero S1 jakieś 80zł i do tego cooler np. Aerocool Turbine 1000 jakieś 30zł.

czyli to http://cgi.ebay.ie/Arctic-Cooling-Accel … 240%3A1318

plus to http://cgi.ebay.ie/Aerocool-Turbine-200 … 240%3A1318

Dokładnie, tylko będzie mały problem z montażem coolera na pasywie.

to znaczy?

a bez coolera nie pójdzie?

Pójdzie oczywiście, ale chłodzenie pasywne do hd4850 to nie będzie dobry pomysł. Może ktoś ma już doświadczenie w tej sprawie czyt. zakładał cooler na Accelero. Nie mam pomysłu czym przyciągnąć cooler do radiatora, żeby nie drgał, hałasował albo się zsuwał.

A co powiecie na opaski samozaciskowe, a pomiędzy wentylator a radiator gumowe podkładki?

na forum pclab.pl jest kilka poradników ja założyć Arctic Cooling Accelero S1 na Radeon 4850. Pasywne chłodzenie na Radeon 4850 to zły pomysł.

jednak kopiłem takiego nie podkręcam i mam trochę za mało miejsca w obudowie chodziło mi głownie o cisze Zalman

VF900-CU Quiet Dual Heatpipe VGA Cooler VF900

myślę ze to dobry wybór :smiley:

Ze swojego doświadczenia bo mam HD 4850 i Arctic Cooling Accelero S1 Revision,powiem Ci że bez wiatraków temperatura nie przekroczyła u mnie 62 stopni w stresie,czyli w normie!

Mam problem. Kupiłem radeona hd 4850 i nie działa mi cooler na karcie, przegrzewa się. Co do tego chłodzenia Accelero S1 to czy będzie ono działało na płycie głównej P5Q motherboard??

Nie ma znaczenia na jakiej płycie, trzeba mieć świadomość, że zajmuje trochę miejsca wszerz i w dół, więc trzeba zobaczyć, czy w obudowie na szerokość się zmieści i starczy miejsca na resztę kart PCI.

Wersja sonic ma inne pcb z bardziej rozbudowanym zasilaniem co wymaga miejsca i jak widać potrzebne okazało się zastosowanie 8pinowego gniazda dodatkowego zasilania zamiast 6pin’owego.