Chłodzenie na HD4850-tylko Accelero S1?

Witam. Przymierzam się do kupna Accelero S1 rev2 + Scythe s-flex SFF21D. W zestawie Accelero jest 8radiatorów heatsink - wystarczy mi tylko na pamięci, w dodatku czytałem, że się nie trzymają. Mam dokupić klej termoprzewodzący? Jak tak to jaki? Druga sprawa - potrzebuję jeszcze readiatorów heatsink na sekcje zasilania - jakich?

No i tak tu jest sekcja zasilania zaznaczona na zielono:

000880853jg1.jpg

Tam gdzie jest ‘x’ zmieści mi się heatsink, ale tam gdzie są te czarne elementy (zaznaczone zielonymi kropkami) już nie bardzo bo są za małe :confused: Jak sobie z tym poradzić?

I dalej - zestaw Accelero:

8bfa88eea89ced252e5c912un7.jpg

Co to są za elementy zaznaczone kolorami? :slight_smile:

Ten na zielono to radiator na sekcję zasilania.

Na fioletowo to chyba widać - śledź.

Te czarne to zaczepy, tylko nie wiem do czego - nie mam accelero :stuck_out_tongue: .

To na niebiesko to też nie wiem.

Oj to najmniejszy problem, w instrukcji zapewne będzie opisane co do czego.

ten na czerwono to jest śledź, do zamontowania pod grafą. Te na zielono to jest jakiś radiatorek na chipy (montuje się go w poprzek karty), gdzieś na zdjęciu to widziałem.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? :slight_smile:

A ten radiator na sekcję zasilania nie jest za duży?

No jak widać po zadjęciach ten długi radiator trzebaby potraktować piłką do metalu z obu ston i przymocować klejem termoprzewodzącym do dławików, a na tranzystory zasilające potrzebne będą jeszcze dodatkowe radiatorki bo tych nie wystarczy. Co do radiatorków na pamięci to też klej termoprzewodzący sprawdza się lepiej od tych tasiemek dodawanych przez producentów.

Śledź, blaszka na tył obudowy, długa i wąska, ustawiana poziomo, ten ażurowy dodawany śledź ma pomóc w odprowadzaniu ciepła z obudowy.

Jakbyś wziął 2 slotowe chłodzenie, to byś zauważył, że ma ono podwójny śledź, przy czym druga jego część jest taka, jak ta tutaj i służy do wentylacji (vide mój Palit Radeon HD 2600 Pro). A co do wielkości radiatora na sekcję zasilania, to raczej nie produkowali by radiatora, który nie pasuje na kartę, skoro w specyfikacji pisze, że chłodziwo pasuje na 4850. A te czarne to pewnie do montażu wentylatora, choć nie wiem, jak ich użyć :stuck_out_tongue:

No po zdjęciach widać wyraźnie że samo główne chłodzenie pasuje doskonale, ale na sekcje zasilania nie ma nic jeśli przeznaczysz radiatorki na pamięci, co nie zmienia faktu że nie trzeba się mocno wysilić aby to wszystko poprawnie schłodzić.

Co do chłodzenia sekcji zasilania, to widziałem w necie jak ludzie przerabiali referencyjne chłodzenie że chłodziło sekcje zasilania i jedną część pamięci

Ta blacha którą zaznaczyłeś na niebiesko jest przeznaczona do sekcji zasilania.

Radiatorki na pamięci trzymają się dobrze - nie wiem gdzie przeczytałeś, że słabo.

Wejdź na stronę AC i poczytaj o montażu wyższych modeli kart - tylko po angielsku, ale też możesz się przyjrzeć zdjęciom.

Te czarne zaczepy są po to żeby radiator trzymał się z dala od laminatu karty (żeby się nie bujał :slight_smile: )

Mi chodziło o przewodzenie ciepła a nie o trzymanie się.

To sorry

Ja używam na moim radku i jest gites.

Poczytaj to co co załączyłem w linku. jest tam info o sekcji zasilania

Znakomite chłodzenie, lepsze od Accelero S1 ale sporo droższe (99zł) i zdaje się bez radiatorów to AURAS Fridge, bez problemu wchodzi na 4850. Krótki test comba 4850+AURAS Fridge masz przy okazji recki 4850 na frazpc.pl

Aha… Proszę o pisanie w języku zrozumiałym dla laika :confused:

Edit

W ogóle to wszyscy piszą, że to na zielono jest przeznaczone do sekcji zasilania. A tam ktoś napisał że to granatowe :expressionless:

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez noname321

Dobra, to co mam kupić? Accelero S1, ten wiatrak 120x120, jakieś taśmy termo~ ? Jakieś heatsinki na sekcję zasilania? Jak schłodzić te małe czarne kwadraty zaznaczone w zielonym kółku?

te małe kwadraty możesz schłodzić przyklejając je klejem termoprzewodzącym i przytwierdzając radiatory którymi zwykle chłodzi się kości Ram-u np. http://www.cooling.pl/pamiec-ram,katego … =2&sort=4a.

Małe szare kwadraty obłóż tym podłużnym odpowiednio skróconym (jeżeli jest taka potrzeba) radiatorem co jest w zestawie z Accelero S1.

Wentyl: taniej Acutake 120mm, drożej Scythe Slip Stream 120mm 1200 rpm.

Małe kwadraty to są szare a nie czarne, obok są czarne ale większe (takie jak pamięci) więc tam się spokojnie zmieści heatsink.

Acutake nie biorę bo co z tego, że kręci się z prędkością 1200obr/min jak ma przepływ powietrza: 19,6 CFM, SF221D przy 800obr/min ma 33CFM :slight_smile: no i jest niesłyszalny (8,7dba) a to jest mój cel :slight_smile:

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 0:08 został dopisany post przez noname321

Ahh Scythe Slip Stream:

Wymiary: 120 x 120 x 25 mm

Obroty: 800 rpm

Hałas: 10.70 dBA

Przepływ powietrza: 40.17 CFM

http://www.allegro.pl/item401587610_10d … 00rpm.html

:o ! i to za 29zł

Czy to prawda? za taką cene niesłyszalny wiatrak i przy 800obr/min 40.17CFM? To jakaś nowsza generacja? Czy to ten jest jakiś skłamany czy tamten za drogi(SFF21D)?

Na zdjęciu które dałeś “małe kwadraty” są czarne i zwane są tranzystorami, a te “duże kwadraty” są szare i są zwane osłoniętymi dławikami.

Poniżej 25dB masz praktycznie niesłyszalny sprzęt, te 10.70 musieli zmierzyć w jakimś wytłumionym pomieszczeniu gdzie znajdował się tylko ten wentylator no i nie wiadomo czy nie był osłonięty i nie wiadomo z jakiej odległości to mierzono, tak czy siak można być pewnym że poniżej 1k obrotów 12cm wentylator będzie w miarę cichy, a nawet bardzo jeśli jest wysokiej jakości jak np. scythe.

Jak widać na zdjęciu ma bardzo mały silnik dzięki czemu łopatki mają większą powierzchnię i przy tych samych obrotach przetłaczają więcej powietrza.

A fakt coś mi się pomyliło :stuck_out_tongue: To na te “czarne kwadraty” przykleje heatsink a te małe szare(tranzystory) czym schłodzić?

Pod pojęciem “heatsink” czyli radiatora masz na myśli ten podłużny? Nie będzie czasem za wąski? Ja bym go dał na dławiki, a na tranzystory dokupił pare małych radiatorków. Był link w tym temacie do czegoś takiego.

Myslę, żeby te czarne kwadraty(dławiki) schłodzić czymś takim: http://www.allegro.pl/item402004254__th … ztuk_.html

A czym te małe szare(tranzystory) to nie mam pojęcia.

Edit: Chyba, że na te czarne(dławiki) dać właśnie ten podłużny radiator heatsink (ten na zielono w temacie). Widzę, że jest on o takiej samej szerokości jak te mniejsze radiatorki na pamięci.

No właśnie na te duże dałbym ten długi srebrny radiator który masz co S1 dołączony, najwyżej przyciął go po bokach bo może być za długi, a na tranzystory właśnie np te radiatorki które pokazałeś, no chybaże ten dołączony byłby wystarczająco szeroki aby pokryć tranzystory to wtedy te z allegro tak jak mówisz.