Chłodzenie na phenoma II x4 960T BE

Cześć! Mam zamiar kupić jakiś nowy schładzacz do procka gdyż boxowy AMD nie daje mi żyć (w większym stresie chodzi niczym odkurzacz :slight_smile: )

Tak więc na mój celownik padł produkt polskiego producenta SilentiumPC, a dokładniej SilentiumPC Fortis HE1225. Mam jednak problem bo nie jestem w 100% pewien czy zmieszczę go w obudowie.

Trochę specyfikacji:

Procek: Phenom II x4 960T BE (odblokowany x6 po zmianie schładzacza mam zamiar kręcić).

MoBo: ASUS M5A78L-M/USB3

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black - i tutaj jest pytanie czy się zmieszczę z zamknięciem obudowy? niby powinno się zmieścić ale chciałbym mieć pewność :slight_smile: (może tutaj jest użytkownik owej obudowy i chłodzenia.

Z góry dzięki za wasze zdanie na ten temat. Jeśli uważacie że ten schładzacz nie jest wart zachodu napiszcie co polecacie, oczywiście w cenie równej lub niewiele większej niż ten fortis.

Podaj budżet ja w swoim chłodzeniu zamontowałem na tym samym procesorze wentylator 70 na grubość 2,5cm i temp wynosi 35 stopni w stresie 50 max

http://chlodzenie.net/reviews/silentium … olery-cpu/

Spokojnie wchodzi, nawet większe można. Co do samego Fortisa to warto brać, wentylator nawet na max nie przypomina silnika odrzutowego i pasta w zestawie jest całkiem przyzwoita.

Na stronie producenta obudowy jest nawet napisane: Obudowy Brutus są kompatybilne z chłodzeniami CPU: Spartan HE923, Fera HE1224, Fortis HE1225.

Dzięki za odpowiedź, rozwialiście moje obawy co do tego chłodzenia. A w temacie samej pasty to pokręcimy - zobaczymy :slight_smile: w razie czego zawsze będzie można wymienić na jakiś ciekły metal :slight_smile:

Przy Fortisie nie można używać tego typu past bo aluminiowa cześć podstawy ma kontakt z pastą, przy CLP/CLU aluminiowa podstawa się dosłownie rozsypie :stuck_out_tongue: