Chłodzenie na procesor pod socket 939

Witam chciałbym zmienić chłodzenie standardowe na procesorze Fx-55 przy większym obciążeniu naprawdę głośno “chodzi”

socket 939 a procesor to amd athlon 64 fx -55 chłodzenie standardowe jest dosć konretne tylko wiatrak słaby dlatego szukam czegoś mocnego

cena ok 70 zł

pentagram hp-100 alcu lite

albo Arctic freezer 64 Pro PWM

Głośniejszy i mniej wydajny no i droższy od pentagrama zobacz sobie testy

Ja mam Thermaltake BigTyphoon. Procek wykręcony na 2500mhz i w idle 23 a w stresie ok. 28 stypni, 1200 rpm. nonstop. Cichutko i chłodno :stuck_out_tongue:

coś nie mogę znaleść za duzo testów tego pentagrama…

jeśli mówisz o tym http://www.znak.pl/index.php?text=315 to tu jest coś skopane bo pokazują obroty Arctica równe 1400.

Tak naprawdę to ma 2200, a wersja PWM daje regulację pomiedzy 900-2200

i już z włąsnego doświadczenia moge powiedzieć, bo od dziś jestem posiadaczem tego chłodzenia że jest świetne :stuck_out_tongue: najlepsze chłodzenie w tej cenie

Athlon X2 wykręcony na 2,9 GHz w pełnym stresie utrzymuje na 44* i to przy obrotach jedynie 1500 RPM tym samym jest praktycznie nie słyszalny

ten frezer przeciez na socket 775 wiec nie za bardzo go wsadze … apozatym jak bede miałchłodzenie z boku to albo wieje na karte albo na zasilacz … nie wiem czy to takie dobre…

jest także odpowiednik tego chłodzenia na am2/939/754

Właśnie o to chodzi żeby dmuchał w zasilacz albo w tylną ścianę obudowy żeby była dobra cyrkulacja powietrza

w zasilacz nie bardzo bo ja mam chłodzenie od spodu … :smiley:

No właśnie o to mi chodzi że tak ma być

nie kapuje ale ok :smiley: aha zaislacz to cheftiec 620W CFT-620A-12S

Jakiegoś TEC’a np Amande titana, albo jeśli jest dostępny Pentagrama hp-100 TEC, zamist typhoona dobry będzie hp-120 alcu. TEC były dobry bo i tak masz mocnyzasilacz więc 40-60w cie nie zbawi, a procesor tak :slight_smile:

A ja tak zapytam… ja mam … Tego Pentagrama… oczywiście w paczce z nim był regulator obrotów… i teraz pytanie… podłączać go ? czy puszczać go bezpośrednio pod płytę ( wentyl ) ? . Przyznam sie szczerze że wentyl teraz mam bezpośrednio pod płytę a regulator leży :slight_smile:

Zależy czy zależy ci na ciszy, jeśli tak to podpinasz regulator, jeśli nie to nie.

a gdzie ja to dostane ?? bo jakos nie widze …

spojrz na cene ;] :smiley: a pisałem ok 70 zł

Cisza ciszą… ale gorzej jak nie będe wiedział kiedy go " podkręcić " :stuck_out_tongue: