Chłodzenie (Nie wodne) oraz zasilacz do procesora i7 10700f i płyty głównej MSI MPG Z490 Gaming Plus

Potrzebuję chłodzenie do procesora i7 10700f (nie wodne) takie, które będzie nie za drogie nie za tanie + zasilacza do tego procka też nie za drogi nie za tani. No i jeszcze polecicie jakiś fajny RAM? 8 gb 1 sztuka. Dzięki

O ile mnie pamięć nie myli - to w komplecie z CPU masz chłodzenie. (0zł)
Dobieranie PSU do procesora … cóż … jak chcesz: do procesora będzie pasował każdy który będzie dysponował mocą przynajmniej 300 W ÷ 500 W (w zależności od producenta, certyfikatu itp. od 200 do 600 zł)
Przyzwoita pamięć 8 GB - to od 170 do powiedzmy 300 zł (choć tu już wchodzimy w zakres 2 modułów po 8 GB) . Generalnie zaś dobór pamięci w dużej mierze zależy od płyty głównej, oraz od tego czy masz zamiar CPU poddawać OC (choć … patrząc na sposób zadawania pytania - wątpię).

1 polubienie

Jak może poddawać OC procesor z zablokowanym mnożnikiem?
Jeśli w znacznym stopniu będziesz obciążać procka, box będzie wył jak wściekły. Dlatego polecam kupić zakup Fery za około 100zł lub droższego Fortisa.

Fera nie poradzi sobie z tym prockiem. Jego TDP pod pełnym obciążeniem wykracza ponad 200W.

A Fortis sobie poradzi? Veers polecisz jakiś zasilacz dobry i masz rację nie znam się w tych tematach
Dodam że na x-kom pisze że jest chłodzenie w zestawie uważacie że ono całkowicie wystarczy?

Zasilacz SPC Vero L3 wystarczy. Moc zależna od karty graficznej jaką planujesz wrzucić. Fortis poradzi sobie z i7 z odblokowanymi limitami mocy. Poniżej jego poziomu nie schodź gdy chcesz wykorzystać w pełni jego potencjał. Chlodzenie box przy procku tej klasy odpuściłbym. Procesor będzie utrzymywał taktowania turbo przez kilkadziesiąt sekund.

Mam GeForce GTX 1060 6GB i nie planuje jej zmieniać na razie i do tego 16 gb ramu. Da się podkręcać ten procesor czy nie?

Tego procesora nie podkrecisz.

Mój znajomy mówił że normalnie podkręcał procsor ‘‘f’’ z 2.9 ghz do 4.0 ale nie wiem czy to prawda jest to możiwe?

Tego procka nie sposób podkręcić mnożnikiem. Ewentualnie przez BCLK ale tutaj OC będzie symboliczne. Jednak 4GHz to nie podkręcanie, jeśli ten model osiąga 4.6GHz dla wszystkich rdzeni już out of the box. Przy dobrym chłodzeniu możesz zdjąć limity mocy przewidziane przez Intela i zachować taktowania turbo przez nieograniczoną ilość czasu, względem 28s przewidzianych fabrycznie.