Chłodzenie obudowy SP Aleo M50

Czy duży wentylator z przodu w zestawie ze zintegrowanym radoenem R7 w AMD APU A107800 coś daje czy tak naprawdę nic?

Czy mogę go odłączyć i zostawić czy lepiej wyjąć? Z tyułu amm 129 be quiet wentylator, a na CPU to chłodzenie:

Obudowa:

Zakładam, że chłodzenie na proca jest dla fanu. W zasadzie możesz wyłączyć wszystkie wentyle w obudowie.

1 polubienie

Nie dla fani tylko dla ciszy. Może ty lubisz cholery BOX owe, które chucza bo nie mogą zejść poniżej 1000RPM mimo regulacji PWM, szczególnie w AMD.

O wentyl z przodu pytam ze względu na ciszę. Kupiłem zasilacz be quiet straigh power 10 i słychać przedni wentylator i nie tyle szum co silniczek w nim, który słychać podobnie jak talerze w HDD.

Wyłącze ten przedni, ale zostawię w budzie chociaż nie wiem czy nie będzie zbierał kurzu nadmiernie jak go zostawię.

Chłodzenie za 80 zł spartana w zupełności daję radę. Poza tym zrezygnowałbym w ogóle z wyciągu i sprawdził jak się zachowuje obudowa bez wyciągu. W takim zestawie jestem przekonany (bez karty graficznej), że nie potrzeba wentyli, a obudowa przewietrzy się sama.

Sama obudowa dziwna, bardziej dla bajeru. Chcesz ciszę to kupujesz ciche obudowy typu FractalDesign R4, R5.

Co ta obudowa Fractala ma takiego cudownego i cichego czego nie ma moja Ale M50?? Poza tym może ja chciałem mieć płytę główną w poziomie i szybki w obudowie. Nie oceniaj wszystkich swoją miara. Dla mnie ta obudowa Fractala nie ma nic nadzwyczajnego, że ją polecasz bardziej. Płaci się więcej za firmę i tez ma wentylatory, może cichsze, ale wątpie. U mnie w tym momencie CPU 430RPM, Tył 330RPM i przód 550RPM. Niby nie głośno, ale suma sumaru daje około 1300RPM. Dlatego pytam czy przy takiej konfiguracji wentylatory w obudowie sa potrzebne w ogóle czy one cokolwiek dają.

Piszesz, że kupiłem tą obudowę dla bajeru, może i tak, ale uważam, że taka mniej zajmuje niż ten fractal wysoki gdzie wszystko jest w pionie.

Pasuje Ci ten nick dark_jedi bo irytujesz ludzi i prowokujesz swoimi uprzedzeniami jak Vader :stuck_out_tongue:
Nie odbieraj tego jako obrazę bo nie o to chodzi, zresztą tu mało kto zna się na sarkazmie czy ma dystans do siebie, żeby się z czegoś pośmiać na swój temat tylko od razu raport i ban.

Absolutnie nie twierdze, że nie daje radę bo sam kiedyś miałem, ale gabartrt jego nie dokońca są adekwatne do wydajności, a wentyl w komplecie jest za 20-30 zł, który po ustawieniu w BIOSie regulacji Silent się wyłącza bo nie potrafi chodzić mniej jak 1000ROM, a jak wiadomo taka predkośc generuje większy szum niż 500RPM. Coś za coś mój drogi, nie wszystko tanie można porównywać do droższego, a szczególnie w dziedzinie coolerów CPU gdzie same ciepłowody i żeberka to nie wszystko, a kupować Spartana i do tego wentylator be quiet cichy 120 za 150 zł to już według mnie żadne oszczędzanie tylko kombinowanie bo za 200 zł spokojnie kupimy be quieta całego i będzie wydajniejszy i cichszy.

Szukasz potwierdzenia swoich zakupów. Nie otrzymujesz ich i wyrzygujesz komuś uprzedzenia. Szukaj innych na forum, może ktoś ci przyklaśnie twój wybór, będziesz wtedy spał spokojnie.

Ty uważasz, że jesteś idealny i kulturalny pisząc komuś na forum, że dla szpanu kupił obudowie, że jak kupi droższą zupełnie inną będzie miał ciszej chociaż zero jakiegoś potwierdzenia tego poza swoim zdaniem, jakiegoś linku do testu itp. Więc wcale nie jesteś lepszy ode mnie.

Już w drugim poście napisałeś, że wszystko to drogie jak cooler CPU, zasilacz kupiłem dla szpanu w takim zestawie. Oceniłeś mnie od razu. Teraz piszesz, że ja się wyżyguje na ciebie. Strasznie łątwo wychodzi ci ocenianie innych, ale samemu przyznać się do błędu /błedów to już gorzej. Jak to polaczek. Ja nie twierdze, że taniej byłby podobny efekt, ale już nie raz się przekonałem, ze nie od parady be quiet się tak nazywa i wiadomo za co się płaci.

Oczekiwałem odpowiedzi w stylu w tej obudowie powietrze się rochodiz inaczej niż w pionowej jakiś link z opisem tego i, że właśnie przy takiej konfiguracji z zintegrowaną grafiką w takiej obudowie samo się powinno schłodzić, ale Ty wolałes co chwila napisac to kupiłeś dla szpanu.

Irytuje mnie to, że ktoś się obraza, a sam uważa, że święty i nikogo nie obraził.

Zadajesz pytanie - dostajesz odpowiedź. Nie podoba się, to idź płakać na inne forum, i nie wyjeżdżaj mi tu ze swoją filozofią. To jest forum technologiczne, a nie miejsce do wyżalania się na ton wypowiedzi innego forumowicza.

Ty się ciągle o tego bana prosisz. Kolega Ci tu proponuje, a Ty na niego skaczesz i zaczynasz wytykać. Jak chciałeś ciszy to trzeba było kupić wyciszoną budę. Jak ten wentylator Ci przeszkadza to go wyłącz lub mu skręć maksymalnie obroty o ile się da i sprawdź jakie masz temperatury i czy Ci takie odpowiadają. Jak nie, to wymień go na jakieś ciche wentylatory renomowanych i sprawdzonych marek i już. Po kiego robić gównoburzę? Nie masz w środku jakiegoś wydajnościowego potwora, który nie wiadomo jak mocno się grzeje. Wybór jest zazwyczaj prosty - albo cisza, albo temperatury. Największą ciszę zapewniają chyba tylko układy pasywne.

To wrócę do tematu .

Z wentylatorami CPU miało temperaturę 30-35 stopni w zależności od obciążenia go przy obrotach coolera wymienionego w poście nr 1 435-460 RPM. Bez wentyli w budzie i tymi samymi obrotami coolera według HWMonitor przy MS Edge, aplikacji win 10 Spotify i pisaniu posta jak na zrzucie:

Czy temperatury są OK dla A10-7800 i grafiki w nim??

Jeżeli różnica to faktycznie 5 stopni to może warto zastanowić się nad wymianą wentylatora? Masz już bequiet! z tyłu, piszesz, że nie hałasuje bardzo. Może na taki wymień? Mnie też czeka wymiana wentylatora, bo gamoń już rzęzi/terkocze czasami niemiłosiernie. Znaczy wg mnie, bo luba Twierdzi, że się czepiam…

Przestawiłem chłodzenie na CPU z Silent na Standard. Ma 630-680RPM, troszkę słychać, ale różnica między 1300-1400RPM w sumie 3 wentyli jednak jest i to sporoa. Temperatura po wyłączeniu MS Edge Spotify 35-37 stopni na procesorze więc chyba sobie odpuszczę dodatkowe wentyle. Kiedyś miałęm Pentium Dual core w s.478 jak wiadomo grzałka konkretna ten procesor i w budzie za 80 zł bez wentyli, a na CPU BOX był i potrafił 50 mieć w Idle wiec tu 35-37 czy 40 stopni to raczej nie problem z takim chłodzeniem, które ma w zasadzie 2 wentyle 135-tki :slight_smile: