Chłodzenie pod ASUS P5QL-E


(Lambert735) #1

Witam ,

Słuchajcie chciałbym troszkę podkręcić mojego staruszka Intel Core 2 Quad Q6600. Moja płyta to Asus P5QL-E jakie polecacie mi chłodzenie do niej ? Teraz mam boxowe intela i jak wiadomo jest mało wydane. Bez podkręcania dochodzi w stresie do 65 C ;/  Słyszałem coś o Auras i Noctua , dobrze myślę ? Jednak chodzi mi o konkretne modele , żebym nie zamówił jakiejś  lipy.

Dziękuję za pomoc ewentualną :wink:


(Atronics) #2

 

jak tylko do obecnego to wystarczy ten.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

PS.

sprawdź szerokość obudowy.

 


(Lambert735) #3

Obudowa ma szerokość 18 cm. Czy warto kupować używane chłodzenie ? Po prostu nie chce nadmiernie inwestować w obecny komputer , bo za parę miesięcy pewnie będę zmieniał całego kompa. I czy oprócz tego Silentum Fera 2 pasują jeszcze inne chłodzenia , bo widzę że na allegro pustki wśród używek.


(Atronics) #4

ale chłodzenie sobie spokojnie możesz potem dać do nowego komputerka, 

w używane raczej nie inwestuj.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

 

 


(Lambert735) #5

Ok. W takim razie dziękuję Tobie bardzo za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam


(Atronics) #6

jeszcze możesz  tego brać pod uwagę ,jest mniejszy od Silentum Fera 2 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/


(Lambert735) #7

Na pewno jedno z tych chłodzeń  kupię. Mam jeszcze takie pytanie właśnie zrobiłem test w OCCT i pod obciążeniem było max 74 C. Trochę dużo chyba ?  Fakt ,chłodzenie boxowe  niedawno je czyściłem. Tylko zastanawia mnie dlaczego wentylator nie zwiększa obrotów ? Wcześniej pamiętam że wraz z wzrostem temperatury zwiększały się obroty wentylatora , a teraz nawet jak dochodzi do takiej temperatury chodzi jednostajnie.


(Atronics) #8

aa sprawdź sobie jego zachowanie (chłodzenia) w czasie normalnej pracy komputera i np. podczas oglądania jakiegoś filmiku. Jak reaguje wentylator.


(Lambert735) #9

Działa tak samo jak oglądam film , nie robię nic jak i podczas obciążenia. Dodam , ze na pewno działa bo się obraca tylko nie zwiększa swych obrotów. Pamiętam ze wcześniej pod obciążeniem aż huczał jak to box z intela. Czy mógł format mieć na to jakiś wpływ , ze w biosie się coś poprzestawiało ?


(Atronics) #10

nie to raczej wpływu nie miało.


(Lambert735) #11

Witam ponownie ,

 

Otóż postanowiłem , że kupię chłodzenie  Silentum PC Grandis , jednak jest problem. Mam obudowę gdzie zasilacz jest u góry czy da się to jakoś rozwiązać bez zmiany obudowy lub jakie inne chłodzenie wybrać aby mi się zmieściło w obudowie. Zaznaczam iż chciałbym podkręcić procka Q6600 wiec musi być bardzo dobre chłodzenie .

Pozdrawiam

 


(Odyniec_Stary) #12

Zasilacz jest u góry, ale nie musi blokować instalacji większego chłodzenia CPU.

Jaki to model obudowy?


(Lambert735) #13

Nie mam niestety pojęcia jest to jakaś stara obudowa. Nie ma na niej żadnego oznaczenia. Zrobiłem fotkę jak to w środku wygląda.

 

unnamed.thumb.jpg.4fee8cc507981b085ea323

 

unnamed.jpg


(Odyniec_Stary) #14

Mało tam miejsca, raczej nie wejdzie. 

W mojej opinii wstrzymaj się ze zmianą chłodzenia do czasu kupna nowego zestawu. 

Możesz zmienić pastę na procesorze. Pewnie dawno nikt tego nie robił. 


(Lambert735) #15

Postanowiłem napisać , bo może kiedyś komuś to pomoże w wyborze. Otóż kupiłem mimo wszystko tego Grandisa i zmieścił się bez problemu. Samo chłodzenie - rewelacja. Po podkręceniu Q6600 na 3,4Ghz w OCCT temperatura wynosi okoli 58 stopni. Nie wspominając , ze jest  praktycznie niesłyszalne . Polecam !