Chłodzenie pod ASUS P5QL-E

Witam ,

Słuchajcie chciałbym troszkę podkręcić mojego staruszka Intel Core 2 Quad Q6600. Moja płyta to Asus P5QL-E jakie polecacie mi chłodzenie do niej ? Teraz mam boxowe intela i jak wiadomo jest mało wydane. Bez podkręcania dochodzi w stresie do 65 C ;/  Słyszałem coś o Auras i Noctua , dobrze myślę ? Jednak chodzi mi o konkretne modele , żebym nie zamówił jakiejś  lipy.

Dziękuję za pomoc ewentualną :wink:

 

jak tylko do obecnego to wystarczy ten.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

PS.

sprawdź szerokość obudowy.

 

Obudowa ma szerokość 18 cm. Czy warto kupować używane chłodzenie ? Po prostu nie chce nadmiernie inwestować w obecny komputer , bo za parę miesięcy pewnie będę zmieniał całego kompa. I czy oprócz tego Silentum Fera 2 pasują jeszcze inne chłodzenia , bo widzę że na allegro pustki wśród używek.

ale chłodzenie sobie spokojnie możesz potem dać do nowego komputerka, 

w używane raczej nie inwestuj.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

 

 

Ok. W takim razie dziękuję Tobie bardzo za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

jeszcze możesz  tego brać pod uwagę ,jest mniejszy od Silentum Fera 2 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/

Na pewno jedno z tych chłodzeń  kupię. Mam jeszcze takie pytanie właśnie zrobiłem test w OCCT i pod obciążeniem było max 74 C. Trochę dużo chyba ?  Fakt ,chłodzenie boxowe  niedawno je czyściłem. Tylko zastanawia mnie dlaczego wentylator nie zwiększa obrotów ? Wcześniej pamiętam że wraz z wzrostem temperatury zwiększały się obroty wentylatora , a teraz nawet jak dochodzi do takiej temperatury chodzi jednostajnie.

aa sprawdź sobie jego zachowanie (chłodzenia) w czasie normalnej pracy komputera i np. podczas oglądania jakiegoś filmiku. Jak reaguje wentylator.

Działa tak samo jak oglądam film , nie robię nic jak i podczas obciążenia. Dodam , ze na pewno działa bo się obraca tylko nie zwiększa swych obrotów. Pamiętam ze wcześniej pod obciążeniem aż huczał jak to box z intela. Czy mógł format mieć na to jakiś wpływ , ze w biosie się coś poprzestawiało ?

nie to raczej wpływu nie miało.

Witam ponownie ,

 

Otóż postanowiłem , że kupię chłodzenie  Silentum PC Grandis , jednak jest problem. Mam obudowę gdzie zasilacz jest u góry czy da się to jakoś rozwiązać bez zmiany obudowy lub jakie inne chłodzenie wybrać aby mi się zmieściło w obudowie. Zaznaczam iż chciałbym podkręcić procka Q6600 wiec musi być bardzo dobre chłodzenie .

Pozdrawiam

 

Zasilacz jest u góry, ale nie musi blokować instalacji większego chłodzenia CPU.

Jaki to model obudowy?

Nie mam niestety pojęcia jest to jakaś stara obudowa. Nie ma na niej żadnego oznaczenia. Zrobiłem fotkę jak to w środku wygląda.

 

unnamed.thumb.jpg.4fee8cc507981b085ea323

 

unnamed.jpg

Mało tam miejsca, raczej nie wejdzie. 

W mojej opinii wstrzymaj się ze zmianą chłodzenia do czasu kupna nowego zestawu. 

Możesz zmienić pastę na procesorze. Pewnie dawno nikt tego nie robił. 

Postanowiłem napisać , bo może kiedyś komuś to pomoże w wyborze. Otóż kupiłem mimo wszystko tego Grandisa i zmieścił się bez problemu. Samo chłodzenie - rewelacja. Po podkręceniu Q6600 na 3,4Ghz w OCCT temperatura wynosi okoli 58 stopni. Nie wspominając , ze jest  praktycznie niesłyszalne . Polecam !