Chłodzenie procesora AMD X2 3600+ AM2

Witam wczoraj postanowiłem podkrecić swój procesor AMD ATHLON X2 3600+ Brisbane, na boksowym chłodzeniu udało mi sie wykręcić 2500mhz(seryjnie 1900mhz) zwiększyłem fsb do 264 x 9,5 oraz zmiejszyłem taktowanie pamieci ram na 533, przy czym napięcie dałem wieksze na procek 1.46V i pamieci ram 2,14V oraz poluzowałem timingi pamięci,po tym wszystkim wykorzystałem program do obciążania procesorów dwurdzeniowych Orthos i po 2 godz testowania wszystko wypadło pozytywnie. Teraz moje pytanie mam ok 65 zł na nowe chłodznie i czy ten cooler http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=231454664 będzie dobrym do dalszego podkrecania ponieważ teraz mam temp ok 40 stopni w stanie spoczynku i 60 stopni w stresie a ten boksowy wyje jak odkurzacz a chciałbym coś cichszego i strasznie sie grzeje. W obudowie mam 3 wiatraki dodatkowe a oto konfiguracja mojego komputera ;

Abit KN-9

AMD ATHLON X2 3600+ Brisbane

3GB RAM A- DATA 667

ATI RADEON X8OO GTO SAPHIRRE

AMAXROCX WARRIOR 450 WAT

80 GB SEAGATE BARRACUDA

Prosze o porade w wyborze dobrego chłodzenia do mojego komputera zakup będzie z allegro, kwota tak jak do 65 zł. Pozdrawiam

tak, ten bedzie dobry.

Wez od razu jakas przyzwoita paste bo ta ‘przyklejona’ firmowo jest do bani.

Mozesz sie postarac rowniez o drobny papier scierny (np.1000) i podszlifowac spod od radiatora.

jaka nalepiej wziąść paste teroprzewodzącą i jakiej firmy ???

w tej cenie tak. AC 64 jest też głośny ale ponieważ to wersja PWM to będziesz w stanie kontrolować obroty wentyla. zaopatrz też się w wentyla na tył obudowy tak by wyrzucał powietrze z niej na zewnątrz.

najpierw zacznij od grubszych np.800 i skończ na najcieńszych jakie kupisz, kup też pastę szlifierską i nią dokończ. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu z metalu spodu radiatora.

pasta Arctic Silver 5 będzie dobra.

Draak wentylator mam także z tyłu obudowy co wyciaga to całe ciepło, także jutro kupuje te chłodzenie i paste Arctic Silver 5 i zobaczymy co z tego wszystko wyniknie ,jak będe miał dalsze wyniki oc to napisze . Pozdrawiam i dziękuje za rady.

Polecam Arctic Cooling Freezer PWM. u mnie na procku podczas uzywania Winampa, Mozilli, GG, Radia i CS’a jest temp ok. 27*C czasami mniej. Chłodzi dobrze procesor i jest cichy!

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 8:57

Do tego pasta AS 5

Zamiast tego arctic coolinga wziął bym pentagram hp-100 podobno minimalnie cichszy i do tego minimalnie wydajniejszy za te same pieniądze