Chłodzenie procesora bez wiatraka czy można?

Mam procesor Core 2 Duo 8200(2,66Ghz) , pobór prądu 64 W.Sam wiatrak od procesora jest bardzo głośny chciałbym go wymienić na jakiś większy cooler i tu mam do was pytanie .Czy jeśli użyje np ten coolerhttp://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_16_coolerow_-_ktory_chlodzi_najlepiej.-3266/strona/11140.htmli zamontuje to chłodzenie ale bez wiatraka to czy procesor nie będzie się zbytnio nagrzewał?

i tak musisz miec dobry ‘przewiew’ w budzie, wiec bez wentylatorow sie nie obejdzie… zalezy tez od samej obudowy, ilosci urzadzen (dyski, karty itp.) podlaczonych do plyty i obiegu powietrza wewnatrz… 8)

Można chłodzić bez wiatraka. Cieczą. :lol:

w obudowie mam 2 dyski i 1 kartę graficzną Radeon HD4670 IceQ,płyta główna Asus P5KC, kośc ram 2x2GB (8 setki) .Wolałbym sam radiator bez wentylatora (chodzi mi o ciszę)

zauwaz, ze twoja plyta ma dosc ubogie chlodzenie: 84853_asus_p5kc.jpg

tak, wiec potrzebujesz dobrego nawiewu… zamiast kombinowac ‘no fan’, moze kup cichy i wydajny wentylator - ta konstrukcja, az krzyczy o to 8)

ale nie mam na niej zamontowanego procesora która pobiera dużo prądu przez to nie grzeje się aż tak mocno

sprobowac zawsze mozesz, to nie boli… :roll:

jesli temperatury beda w porzadku, to zostawisz, jesli za wysokie, to dolozysz jakiegos ‘cichobiega’ 8)

ps. wydaje mi sie, ze do pasywnego dzialania bardziej nadaja sie kwadratowe coolery - typu mugen2 lub ninja - maja szerzej rozlozone i grubsze finy…

a jeśli temperatura będzie za wysoka to jakie wentylatory byś mi polecił ?

zalezy od ceny, ale tanie i dobre sa np. Fander Selecta czy Noiseblocker, drozsze Enermax Magma lub Noctua…

Wentylator powinien być jak największy najlepiej 120 wolnoobrotowy a gwarantuje że w zamkniętej obudowie go nie usłyszysz. Do tego dobrze jak by pracował w trybie PWM o ile płyta to obsługuje.

Tylko sprawdzone i warte swojej ceny będą spisywać się dobrze. Niestety na runku mamy pełno bubla za grosze które hałasują jak kosiarki.