Chłodzenie procesora - Karakorum ? - 100zł

Witam.

W tym tygodniu, maksymalnie w poniedziałek mam zamiar zakupić nowe chłodzenie na procesor. Już byłem zdecydowany na karakorum, kiedy zobaczyłem chłodzenie Arctic Cooling Freezer Xtreme. Oczywiście w grę wchodzą też inne chłodzenia, aczkolwiek nie wiem czy jest coś lepszego w tej cenie. Właśnie, cena… to jest to co mnie ogranicza, 100zł i ani grosza więcej, prawdę mówiąc byłoby najlepiej gdybym w tej cenie zamknął się już z przesyłką. Które chłodzenie jest według was lepsze ? Naczytałem się już masę testów, ale nadal nie mogę się zdecydować. Proszę o pomoc. Mile widziane też inne propozycje !

Pozdrawiam

W tej cenie masz jeszcze do wyboru:

  1. https://ssl.allegro.pl/item644704855_sc … 0_am2.html

  2. https://ssl.allegro.pl/item642627870_ar … a_amd.html

  3. https://ssl.allegro.pl/item648819545_ak … 1207f.html

Ja osobiście wybrałabym numer jeden.

Karakurum

Możesz jakoś uzasadnić, dlaczego karakorum ?

No jak czytałeś masę testów, to na pewno dowiedziałeś się, że jest to bardzo wydajne chłodzenie jak na taką cenę.

Tak, wiem tyle że testów chłodzenia Arctic Cooling Freezer Xtreme jest niewiele, ja znalazłem tylko jedną recenzję… a to niewiele, tym bardziej że nie było bezpośredniego porównania z karakorum.

spróbuj przyczaić się na tego wariata: http://www.allegro.pl/item650588292_scythe_mugen_infinity_scinf_1000.html tylko najpierw spytaj o końcówki do różnych socketów i o powierzchnie czoła bo nie jest pokazana na zdj.

Mugen jest lepszy od karakorum…

ostatnią aukcje, którą obserwowałem skończyła się na 54zł i 87zł

http://www.allegro.pl/item638441661_mugen_tanio.html

http://www.allegro.pl/item625383063_scythe_infinity_bardzo_dobry_stan.html

W porównaniu Arctic Cooling Freezer Xtreme vs Scythe Mugen, Arctic przegrywa tylko o 3-4 stopnie… http://forum.pclab.pl/t397022.html

A jak ma się do Mugena Karakorum ?

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwe … try3006244

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40

Tyle że Arctic Cooling Freezer Xtreme kosztuje zdecydowanie ponad 100zł, i nijak się ma do “100zł i ani grosza więcej, prawdę mówiąc byłoby najlepiej gdybym w tej cenie zamknął się już z przesyłką”, dlatego sądzę, że to chłodzenie jest odrzucone.

Ostatnio potaniało. 99,90 zł na Allegro + kurier 10 zł http://www.allegro.pl/item644907374_arc … ierem.html. Jeżeli znajdzie sprzedawcę ze swojej miejscowości, to będzie się mieściło w cenie.

No to zmienia postać rzeczy. :slight_smile:

Wybór padnie raczej na Karakorum. Już mówię dlaczego. W Arctic Cooling Freezer Xtreme nie da się bez przeróbek wymienić wentylatora. Jest to spora wada, ponieważ jeżeli trafię na wadliwą sztukę lub wentylator po prostu ulegnie uszkodzeniu, mamy mały problem. Pozostaje nam gwarancja i czekanie… W Pentagramie nie ma już tego problemu, gdyż można tam walnąć prawie każdy 120mm wentyl. Z tego co widzę, Pentagram jest deczko wydajniejszy, ale i dość głośny. Ale o głośność się nie martwię, ponieważ myślę, że chłodzenie pentagrama będzie lepiej się spisywało na 1500rpm, od boksowego, które kręci się do 3000rpm, ale jest sporo mniejsze. Jeżeli nie mam racji, proszę mi powiedzieć. Druga sprawa to cena, aby kupić arctic Cooling-a, musiałbym dość mocno nadwyrężyć mój, już nadwyrężony budżet. Powiedzcie mi jeszcze, czy pasta dołączona do Karakorum jest aż tak tragiczna? gorsza od boksowej ? Jeśli tak to mamy problem, ponieważ pasta kosztuje w okolicach 15zł + przesyłka, czyli robi się nam 25zł jak nic, a wtedy korzystniej wychodzi kupić Arctica, który posmarowany jest już dobrą pastą.

Niestety z tych 2 recenzji wynika, że pasta dołączona przez Karakorum jest kiepskiej jakości.

http://pimpmycomp.net/index.php?id=art40

http://forum.pclab.pl/t351286.html

Podobne opinie pojawiały się też na forach internetowych.

http://forum.idg.pl/chlodzenie_i_wycisz … 54556.html

Czytałam, że pasta dołączona przez Pentagrama jest tragicznej jakości. Testy tego chłodzenia były przeprowadzane na pastach Arctica albo Zalmana. Nie sądzę, by z tą oryginalną “pastą” chłodzenie osiągało tak dobre wyniki.

ja bym wziął to:

http://www.allegro.pl/item646223509_arc … erdpd.html

Czyli nie chciało Ci się przeczytać wątku? :smiley:

To, że ktoś już to wcześniej zaproponował, nie oznacza że muszę wybrac coś innego. Uwazam to za dobre wyjście i już :smiley: