Chłodzenie - Socket A


(Chinoxl) #1

Witam. Mam problem z przegrzewaniem się procka - jest trochę pogoniony, jak widać - ale do tej pory sprawował się bez zarzutu na standardowym chłodzeniu (czyt. - do nadejścia upałów 30+ C). Pomieszczenie w którym jest komputer ma okna na zachód, w związku z tym temperatura jest, co najmniej, niesprzyjająca :expressionless: Planuję wsadzić jakiś wiatraczek z przodu obudowy (z tyłu już jest), ale procek też powinien coś dostać - maksymalnym wydatkiem byłoby np. to http://www.allegro.pl/item406554928__za ... ket_a.html (chociaż wolałbym coś tańszego), z tym, że nie do końca wiem :roll: jak wyglądają na płycie owe otwory montażowe ("UWAGA !!


(Matek) #2

Google nie gryzie...:

http://forum.ncix.com/forums/index.php? ... rclockid=0


(Chinoxl) #3

No właśnie boli Google, bo twierdzi, że chyba nic poza tym Zalmanem na Socket A mi nie pozostało (no, jest jeszcze http://www.allegro.pl/item408854084__ar ... 2_hit.html ale oporność ponad dwukrotnie wyższa, byłby pewnie minimalnie lepszy niż mój standardowy...). Warto grzebać się z piłowaniem klipsów ? Eh...

[EDIT] Sprawa jest słabsza dodatkowo o tyle, że procek grzeje się nawet na standardowym taktowaniu przy pełnym obciążeniu (uprzedzam od razu, że sprawdzałem radiator, czy nie jest zapchany kurzem - nie jest)


(efazeti) #4

ja też miałem Bartka 2500@3200, chłodziwo na niego jakie miałem to Pentagram QC-80Cu, temp. były raczej niskie o ile pamiętam :wink:


(FXJ) #5

Jak większy chałasik nie przeszkadza:

http://www.allegro.pl/item410385056__tu ... miedz.html

Lub te:

http://pc-abc.pl/chlodzenie-s939-c-CHL_ ... 88b56e0ca2

http://pc-abc.pl/advanced_search_result ... =1&sort=3a


(Michal Kolatek) #6

120 zł

http://4speed.pl/index.php?id_towaru=64 ... d11373959d

NF7-S2 otwory posiada, przy modernizacji kompa pewnie chłodzenie zostanie, jak nie to zawsze można by sprzedać komuś z płytą pod np 775/AM2.


(Mariosti*) #7

Mam AN7 (czyli nf7 rev3) i w celu zamontowania wystarczy spiłować troszke stalowej blaszki, nic nadzwyczajnego. Za 14zł chodzą zestawy do montowania na LGA775.

Co do bigtyphoon'a to bez jakiejś metalowej płytki na tył socketu będzie wyginać pcb...


(Chinoxl) #8

Poszedłem na wariant z Cooler Masterem Jet 7 - chłodzi naprawdę nieźle, szczególnie przy otwartej budowie, ale jednak ten regulator obrotów się przydaje, bo na maksymalnych wyje na granicy tolerancji :stuck_out_tongue: Temperatura na 2,2GHz nie przekracza w testach CPU Burn-in 1.01 50C, przy takich upałach - znośnie. Dzięki za pomoc wszystkim.