Chłodzenie w zasilaczu lepsze z tyłu czy od spodu?


(hevet) #1

Jak to jest z chłodzeniem np. takiego zasilacza http://sklep.benchmark.pl/pelny_18979.html ponieważ ma on wentylator od spodu a nie z tyłu,czy on wciąga powietrze do zasilacza czy wyciąga i jak to się ma z ogólnym chłodzeniem peceta,bo jeżeli wydmuchuje powietrze do wnętrza obudowy no to robi się w niej chyba dość gorąco?Czy nie lepsze są zasilacze co maja wentylatory z tyłu?


(Michal Kolatek) #2

Wyciąga powietrze z kompa i przy okazji sam się chłodzi.

Zamierzasz go kupić?

Lepiej z takim wentylem na dole, zwykle są cichsze i lepiej chłodzą.


(hevet) #3

Planuję wymianę i zastanawiam się nad tym lub tym http://allegro.pl/item196140331_amacrox ... _wawa.html chociaż jak przeglądam forum to bardziej polecacie ten drugi,nie ukrywam,że cena ma też znaczenie nie więcej niż 150zł,a może trocę dołożyć i kupić ten pierwszy?


(Mariohouseboy) #4

od kilku dni jestem właścicielem tego amacroxa zakupionego w zenfist.pl Wentylator 12 cm u dołu chłodzący wnętrzne a zarazem wyciąga powietrze.

Jest bardzo cichy, zakłoca go mój boxowy wentylator na radiatorze.

Na oku miałem na początku chiefteca ale przeczytając dużo opini zdecydowałem się na czarnego wojownika. O chieftecu dużo osób mnie zapewniało że to głośne zasiłki jak się rozkręca szczególnie model 400 w, cichsza jest 350 W.

Ja polecam amaroxa.

Poczytaj komentarze

Chieftec -> http://zenfist.pl/pID/161.htm

Amacrox -> http://zenfist.pl/pID/1027.htm

Amacrox model 350 W - http://zenfist.pl/pID/1026.htm dałem link na wzgląd dużej ilości komentarzy :stuck_out_tongue:

Pozdros. :slight_smile: