Chłodzenie wodne do fx-8350

Witam.

Posiadam procesor Fx-8350 na płycie Asus m5a97 le 2.0 Chciałbym go trochę podkręcić ale moje obecne chłodzenie Scythe Grand Kama Cross rev B niestety jest za słabe do tego Jakie polecicie chłodzenie zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy Corsair h100i a Enermax Liqmax II 240 któro z nich było by lepszym wyborem ewentualnie jaka alternatywa w podobnych pieniądzach? Zainteresowało mnie też enermax elc-lm120s-taa oraz Corsair H80i z tąd drugie pytanie czy duża różnica będzie pomiędzy właśnie 120mm chłodnica a 240mm Ewentualnie też jakie inne biorąc pod uwagę żeby starczyło na przyszłość gdyż za jakieś pół roku prawdopodobnie przesiadam się na i7 4790K albo coś podobnego zobaczymy co wtedy będzie na rynku dostępnego :)?

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :slight_smile:

Na tej płycie odpuść sobie jakiekolwiek OC, bo spalisz sekcję zasilania. Już na standardowych ustawieniach nie ma lekko.

 

Jesteś pewien? Parę watów dla procesora ta płyta według producenta ma w zapasie. A co do chłodzenia które lepsze? bo schodzą osatnie już powystawowe sztuki to i tak bym pewnie kupił bo się  grzeje a do przyszłego procka będzie jak znalazł

Jestem pewien.

Weż sobie zwyczajne chłodzenie AC. W wielu sytuacjach jest wydajniejsze i mniej głośne od tych kompaktowych LC

http://www.ceneo.pl/30690095#mh=A2A3gWPj25006noctuaXEhInOb8q2ETaghZh8iFoiEkyhOQpTqyxwcCQwKYyuojFJjWxuqjzYaydvS2ZtyJjX23-GK7wxG48ofNZPtsiIUmdA6tzkivl6CbN9mWLx5euIpnM8j-UxWnNlHx5zwL5CnHIg0ADw93iBV1_yCOaIA_D0gi-t8tsaIxvAk8My-Fuv4xKJda3Q2

Bardzo dobra jakość wykonania i wydajność. Cena może zbyt wysoka, ale w tym przypadku warto.

Jeśli uparłeś się na chłodzenie wodne, to możesz wybrać któryś z modeli Fractal Design Kelvin.