Chłodzienie dla Gainward GTX 260

(Radionetswiebodzice) #1

Witam

Wczoraj niestety wypadł mi wentylator z mojej karty GTX 260 , tak po prostu odpadł.

Czy jest realna szansa na naprawę? 

Jeśli nie to czym można go zastąpić?

Proszę o pomoc

(Goldeneyee4) #2

Jaką masz dokładnie wersję chłodzenia/ producent karty ?

(Radionetswiebodzice) #3

Producent , Gainward , dokładnie prawy wentylator 

(Goldeneyee4) #4

Mógłbyś wymienić całe chłodzenie, tylko to nie jest opłacalne przy cenie karty. Możesz także oddać do naprawy kartę i może uda się dopasować w miejsce brakującego wentylatora inny. Nie jestem pewny, ale to będzie wentylator 80mm lub 92 mm. 

(Radionetswiebodzice) #5

Ok , dziękuje.

A powiedz mi czy wymiana zasilacza na markowy pomoże w czym? Bo każdy piszę że nie brać no name ale dlaczego?

(neXt___) #6

Markowe zasilacze lepiej trzymają napięcie (stabilność, również pod pełnym obciążeniem), są zdecydowanie mniej awaryjne (nawet jeśli nawalą, to mają odpowiednie zabezpieczenia, które sprawiają że pada tylko zasilacz, a nie pół komputera), mają lepszą sprawność (podstawy fizyki: kiepski zasilacz zjada 600W z gniazdka i tworzy 350W dla komputera, dobry zasilacz zjada 600W i tworzy spokojnie ponad 520W)  i generalnie są lepszej jakości (cichsze, nie grzeją się, lepszej jakości kable, więcej złączy). Dlatego.

(mrFreeze) #7

Polecam ten wątek

http://forum.pclab.pl/topic/953658-Temperatura-GTX260-GAINWARD/

W sprawie zasilacza ten:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Radionetswiebodzice) #8

A czy w jakiś sposób poprawiają one osiągi sprzętu ? Bo mam kartę GF 8800GT , + AMD X2 , 4GB ramu na youtube widziałem sporo filmów że na tej karcie spokojnie chodzą gry typu BF 3 , BF4 - u mnie BF4 słabo… W sumie mam jakiś prO zasilacz 500 Wat? 

Coś się może zmienić jak wymienie ?

(neXt___) #9

Widziałem kiedyś filmik jak koleś roztrzaskał cegłę przyrodzeniem, ale to nie znaczy że w to wierzę. Youtube to żaden wyznacznik, tam każdy może wrzucić co chce. Znajdź odwzorowanie tych wyników w prawdziwych testach, może być nawet na PCLolu czy jak kto woli PCLabie. Znajdź i wróć tutaj z nimi.

Zasilacz nie ma wpływu na maksymalne osiągi komputera, ale pozwala uzyskać stabilną pracę pod dużym obciążeniem.

(Radionetswiebodzice) #10

@up

Dziękuje za odpowiedź.

Odkupiłem od znajomego zasilacz “be quiet straight power r6 450WAT”  -  Uciągnie mój sprzęt z tym GTX 260?

Co do chłodzenia to może to da radę tam zamontować ?

http://aab.com.pl/pl/p/Arctic-Cooling-Turbo-Module-Accelero/1998

(neXt___) #11

Zasilacz sobie poradzi, Be Quiety to świetna marka.

(Radionetswiebodzice) #12

Tylko teraz pytanie czy opłaca się inwestować taką kartę w resztę sprzętu ? Mam jeszcze do zakupu za grosze GTS 450 , aktualnie mam 8800GT…

(mrFreeze) #13

Weź GTS450 przynajmniej DX11 obsługuje.

(neXt___) #14

Weź 450-tkę. Różnica w wydajności nie jest duża (o ile w ogóle jakaś), a karta jest nowsza, zżera mniej prądu, więc również jest cichsza i mniej się grzeje.

(Radionetswiebodzice) #15

A pomiędzy tym co mam czyli Gainward 8800GT a Gainward GTX 260 jest jakaś duża różnica?

(mrFreeze) #16

Jest spora ale mimo wszystko weź GTS450.

(Goldeneyee4) #17

GTS 450 na jakich pamięciach możesz kupić tanio? GDDR3 czy GDDR5?

(Radionetswiebodzice) #18

DDR 3 ,

Tylko sprawa wygląda tak , tą karte mogę mieć za 150zł

Ale czy to dużo mi pomożę w grach np: BF4 w przypadku CPU: Athlon X2 6000+ , i 4GB ramu - Nie chce wywalać kasy i być nie zadowolony.

Teraz mam 8800GT Gainward , czy po wymianie będzie lepiej ? Teraz np: BF3 chodzi na średnich… a 4 nie chce za cholerę.

Czy ktoś się orientuje ile taka karta może być warta jak 8800GT 1GB ?

(mrFreeze) #19

To nie warto zmieniać. Zostań czy swoim 8800GT. Wartość Twojej karty około 100zł.

(Radionetswiebodzice) #20

Ok, dziękuje proszę o zamknięcie tematu 

Pozdrawiam