Chmura Samsung Cloud i przechowywanie plików

Witam!
Mam kilka pytań:

  1. Czy chmura od Samsunga pozwala na przechowywanie plików, podobnie, jak OneDrive czy Dysk Google lub Dropbox? Jeśli tak, to jak mogę tymi plikami zarządzać?
  2. Ile miejsca dostajemy od Samsunga za darmo? Można ew. zwiększyć je poprzez wykupienie płatnego abomamentu?
  3. Czy galeria zdjęć pozwala na synchronizację z chmurą Samsung Cloud, podobnie, jak ta od Huawei’a?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

Z tego co mi wiadomo to coś takiego od 30 września ma być zlikwidowane. Non stop dostaję od nich maile by przeprowadzić swoje dane na Microsoft OneDrive w związku z zakończeniem usługi i skasowaniem danych.

to co, Dysk Samsung Cloud, galeria, kalendarz i inne notatki czy Samsung Internet nie będzie już synchronizowany? Jeśli tak, to nic dziwnego, że już na moim S20 FE 5G (Daily Phone) nie mam opcji „Dysk Samsung Cloud” w „Moich Plikach”. Jednak Kalendarz czy Reminder dalej mają opcję sync’u z Samsung Account’em.

„Moje Pliki” ma obsługę OneDrive’a i Dysku Google.

Pytałem, bo szukam pomysłów kolejnych na filmy…

[EDIT]
Galeria też ma sync, ale właśnie z OneDrive’em. Pytanie tylko: czy Reminder, Samsung Notes, Kalendarz i Samsung Internet też pójdzie przenieść na OneDrive? A może pozostanie to tak, jak jest?

Czytaj i ich pytaj.

Kontakty czy kalendarz pewnie zajmują mniej serwera niż 40 Mpix nieostre fotki z wakacji.