Chmury - czy używacie

Chciałam zapytać jakich używacie chmur dla czego i do czego? Czy używacie jakichś do prywatnych plików, np. zdjęć?

  1. Strzelam fotkę telefonem i od razu ląduje w chmurze a przez nią w moim kompie

  2. Trzymam tam niektóre pliki (często aktualizowane) do których muszę (bo wygodnie) dostęp z telefonu: arkusze Excella, pliki DOCX itp

  3. Kopie danych niektórych programów używanych w telefonie

  4. Kopie danych niektórych programów używanych w kompie

  5. Zawodowo - udostępnianie danych (dużo MegaBajtów) kontrachentom

@vidivarius a w jaką to chmurę?

@angry

OneDrive a telefon z Androidem

Nie używam, nie mam takiej potrzeby - ani zawodowo, ani prywatnie :slight_smile:

Używam kilku darmowych zamiast jednej chmury z dużą (płatną) powierzchnią. Głownie Gdrive, do wszystkiego. Dodatkowo OneDrive, Mega, Hubic, Box. Do zdjęć flikr a w komunikatorze BBM mam zintegrowany Dropbox i to chyba wszystko…

Ja tak samo … w kompie i na telefonie miejsca mi nie brukuje.

Też używam onedrive- głównie do udostępniania plików pomiędzy telefonem, a komputerem. Sporadycznie do udostępnienia komuś. 

Google, ale swoje prywatne dane(praca) na szyfrowanym pendrive i na płycie dvd, dobrze ukrytej :)

Gdrive

Nie to ja aż tak prywatnych ważnych danych nie mam, żeby je trzymać z tego powodu na szyfrowanym pendrajwie w skarpecie . Chociaż kopii zapasowej w chmurze nie trzymam (ale to raczej z lenistwa, bo nigdy sie za to nie zabrałem) :)

Ja dokładnie tak jak Vividarius…używam Onedrive.

Głównie do zdjęć i filmów z telefonu komórkowego  plus okresowe kopie zapasowe telefonu ( ustawienia, książka tel., itp ). Oraz do dokumentów do których chce mieć zawsze dostęp.

Ustawione mam tak, że zdjęcia i filmy automatycznie są wysyłane z telefonu do chmury Onedrive po włączeniu WiFi…dokumenty sam ręcznie wrzucam bo nie wszystkie mi są potrzebne… zaś komputery same to wszystko pobierają gdy wykryją zmienioną zawartość. Dodatkowo mój TV posiada wbudowaną obsługę chmur min. Onedrive i…oglądam zdjęcia w TV bezpośrednio z chmury. Dawno już nie podłączałem kabelkiem smartfona do Pc-ta…wygodne to nie powiem :slight_smile:

Nie używam , nie mam takiej potrzeby.

Ja używam od kilku lat. Do celów zawodowych (jestem programistą) oraz do celów prywatnych korzystam z Gdrive, Dropbox oraz MEGA.

 

Do pracy w celu:

  • kopie bezpieczeństwa plików i projektów,
  • wszystko synchronizuje mi się automatycznie. W razie kiedy dysk twardy ulegnie zniszczeniu mam pewność, że wszystko mam zapisane w chmurze! :slight_smile: (bardzo ważne jeśli jesteś web developerem lub grafikiem!),
  • inne ważne dane lub pliki.

 

Do celów prywatnych:

  • prywatne zdjęcia i nagrania
  • przechowuję ulubione filmy
  • prywatne dokumenty

Dziękuję, chciałabym tam wykonać backup moich ważnych plików, ale zastanawiam się nad prywatnością.

W sumie kto by się interesował tym co mam gdzieś w chmurze? I tak umrę za 70 lat i co mi z tego…

Ale jednak wolałabym najbezpieczniejsze rozwiązanie. Może MEGA?

 

mega została dawno sprzedana nie waidomo komu i bezpieczna nie jest

zależy komu bardziej ufasz, ja bym się nie boje o prywatność w danej firmie tylko bardzie włamań osób trzecich

dlatego wybrałem gdrive bo włamania do google się nie spodziewam

Również używam Onedrive do przesyłania zdjęć z urządzenia z systemem Windows Phone w chmurę a z niej na dysk komputera.

Niee wszystko mam na dysku + backup na pendrive. Kiedyś pewnie w pracy będę używał żeby zdjęcia udostępniać ale to za jakiś czas dopiero.

Dropbox + Onedrive tylko do zdjęć i dokumentów i Google Zdjęcia kopia zanim wrzucę zdjęcia na komputer i zsynchronizuję z OneDrive i Dropbox.

 

Rozważam też wykonanie kopii na pendrive, jednak ilość danych(64GB) trochę mi to utrudnia :wink:

Kupujesz 2x32GB i masz :smiley: Sam mam takiego pendrive i jest super :smiley: