Chowający się panel


(Inventer89) #1

Cześć,
poszukuję pomocy z panelami na moim portalu. Chciałbym dodać przycisk odpowiedzialny za zwijanie i rozwijanie treści. Najlepiej będzie jak wejdziecie na telefonie na https://nfszone.pl i spróbujecie przewinąć do stopki. Tuż pod newsami są scroolowane panele i choć na PC to rozwiązanie jest bardzo wygodne (na małej przestrzeni pod ręką jest np. ost. 20 aktywnych tematów czy wypowiedzi w czacie), to na telefonie można się delikatnie mówiąc zdenerwować. Wobec tego chciałbym na 4 panelach (dokładniej na belkach) umieścić przycisk, który zsuwałby je i rozsuwał. Przy czym domyślnie powinien być zsunięty, ale tylko na rozdzielczości mobilne (do 767px).


(Fizyda) #2

Jakiej konkretnie pomocy oczekujesz, bo nic nie napisałeś z czym masz problem, albo co już zrobiłeś.


(Inventer89) #3

Nic nie zrobiłem, bo nie wiem jak się za to zabrać. Nie jestem programistą. Ogarniam tylko HTML i CSS, a tu chyba będzie potrzebny jakiś kod js.


(Fizyda) #4

Więc wszystko co opisałeś da się zrobić przy pomocy html i css. To w jaki sposób ma być wyświetlana lista - czy dla urządzeń mobilny w formie zwiniętej - czy też rozwiniętej na desktopie zrobisz za pomocą media queries.
Przyciski do rozwijania list również ostylowujesz w taki sposób by były widoczne tylko na urządzeniach mobilny (znów media queries czyli css).

Jeśli chodzi o samo zwijanie rozwijanie, możesz poszukać gotowego skryptu. Zależnie co masz na stronie już wrzucone, być może już taką funkcjonalność posiadasz i wystarczą dosłownie 2-3 linijki by ją włączyć. Np. jeśli używasz bootstrapa to ten framework posiada gotową funkcjonalność - Bootstrap Collapse (https://v4-alpha.getbootstrap.com/components/collapse/)