ChrisTV - zniekształcony obraz; Winfast PVR - szum

Zainstalowałem dzisiaj ChrisTV.

Wyszukałem stacje i zauważyłem problem.

Obraz wygląda tak:

c9c18857ad3def5f.jpg

a70d1e97c7adddc9.jpg

Dla wyjaśnienia - chodzi mi o poziome kreski pojawiąjące się kiedy obiekt na ekranie szybko się porusza.

Widać to na przykładnie zawodników i trybun lub w drugim przypadku na rękach i twarzy…

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Pytanie drugie (przy okazji)

Czy ChrisTV można obsługiwać z pilota dołączonego do WINFAST 2000 XP EXPERT?

No i jeszcze trzecie pytanie.

Korzystam na razie z programu dołączonego do karty - Winfast PVR.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że przy przełączaniu kanałów lubi gubić się dzwięk.

Zamiast niego pojawia się bardzo nieprzyjemny pulsujący szum.

Po szybkim przejściu na wyższy kanał i równie szybkim powrocie na poprzedni dźwięk działa normalnie.

Myślałem początkowo, że może to wina karty, ale w ChrisTV tego problemu nie ma.

Jest to o tyle uciążliwe, że nie ma możliwości zaprogramowania nagrywania, bo tylko w 1 przypadku na 10 program włącza się z normalnym dźwiękiem…

podejrzewam że te poziome kreski na ekranie może powodować włączona funkcja Use VMR9 preferencje=>video setting i odznacz tą funkcje

Niestety.

Ta opcja była odznaczona.

to spróbuj ją zaznaczyć, na jakim paśmie odbierasz kanały, kablówka czy antena?

Antena. Próbowałem zaznaczyć - bez zmian.

W zasadzie program jakoś nie szczególnie mi się podoba, wolałbym Winfast PVR ale musi nie gubić dźwięku.

Na PVR obraz jest rewelacyjny.

ja osobiście polecam VinVDR pro http://www.divx.pl/download.php?id=009001 trial

Problem z Winfastem PVR rozwiązałem sam.

Okazało się, że powinien być ustawiony PAL D, a nie tak jak miałem wcześniej PAL B/D.

Ponieważ teraz PVR nie sprawia już żadnych problemów ChrisTv nie jest mi potrzebny.

Dzięki za pomoc.

EOT.

jak chcesz jeszcze bardziej dostroić kartę, masz mały poradnik :smiley:

  1. Pobrać najnowsze oprogramowanie PVR oraz driver’y ze strony

http://www.leadtek.com.tw

Driver: ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/tv … 2KXPEX.zip

Oprogramowanie PVR

ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/Wi … _51027.exe

  1. Zaktualizować driver’y od tunera i zainstalować program PVR.

  2. Uruchomić tuner i przejść do zakładki wyszukiwania kanałów

  3. Zaznaczyć opcję Adaptive Channel Scan

  4. Oprogramowanie wyszuka wszystkie dostępne kanały i po zakończeniu szukania wyświetli ich listę

  5. Na liście z prawej strony wyświetlone będą częstotliwości kanałów.

  6. Należy zapisać wszystkie wyświetlone częstotliwości(najwygodniej na kartce:) )

  7. Zamykamy program PVR i otwieramy go ponownie.

  8. Przechodzimy do opcji wyszukiwania kanałów i wybieramy system PAL D/K (u mnie jest to PAL B/D)

  9. Usuwamy z listy wszystkie kanały: klikamy lewym klawiszem myszki na danym kanale i wybiermy przycisk DELETE.(u mnie CH1 nie chciał się usunąć - po prostu kliknąłem prawym klawiszem myszki --> wybrałem EDIT a następnie wpisałem pierwszą z częstotliwości zapisanych wcześniej na kartce)

  10. Po wyczyszczeniu listy przystępujemy do dodawania kanałów: wybieramy przycisk ADD i w okienku wpisujemy zapisane wczesniej częstotliwości. Zapisane częstotliwości są w formie np: 139990000 natomiast wprowadzamy je w formie 139.99 tak postępujemy aż do wypełnienia listy.

  11. Po zakończeniu wybieramy w dolnym prawym rogu okna programu niebieski przycisk.

  12. Cieszymy się z oglądania telewizji na komputerze

Nie krzyczcie na mnie, że archeolog, ale temat będzie aktualny. Otóż ja nie mogę zmienić standardu wideo. Jest u mnie jest PAL. Używam anteny zwykłej analogówki

A dlaczego chcesz zmieniać? W Polsce obowiązuje właśnie PAL.

No ale jeśli chcesz to w PVR2 przy działającym programie

wciskasz - h i zamienia ci na SECAM D/PAL B/PAL D

W christv nie pamiętam

dzieki