Chrome a prywatność / jaka prywatność?


(Mm Drs123) #1

Czy zasadne sa komentarze typu : chrome gromadzi o nas informacje i jak one np mogą zostać wykorzystane. Ja jako uzytkownik korzystam czasem z chroma i zastanawia mnie ta "nagonka na google skoro tylko przeglądam internet i np. korzystam z faceb ...


(system) #2

Używam Google Chrome od pierwszej wersji sprzed wielu lat do dzisiaj. Niczym się nie przejmuję i jakoś nie zauważyłem, by jakoś negatywnie dotknęły mnie owe niby “gromadzone informacje”. I nie korzystam z niego “czasem” lecz codziennie. Ale… Twój wybór!


(Jaro070) #3

 

Kiedyś Chrome był głównie przeglądarką internetową. Teraz może nawet zastąpić nam cały system operacyjny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby działał przyzwoicie, a nie mulił już przy kilkunastu otwartych kartach. 


(Piotrek2255) #4

Pewnie nagonka wzięła się stąd, że Google zamiast skupiać się na optymalizacji swoich usług(Android, Chrome) bardziej skupia się na zbieraniu danych użytkownika i “przetwarzaniu” ich. Ogólnie, nic złego nie powinno się stać jeśli “tylko przeglądasz internet” co inne jeśli powierzysz wszystko Google, od maili począwszy, na zdjęciach skończywszy, do których w każdej chwili i bez zbędnego wysiłku mają wgląd różne agencje z którymi Google “współpracuje” że już nie wspomnę, że Google ma prawo zrobić z tymi danymi co mu się rzewnie spodoba.

 

Polecam dogłębnie przeczytać politykę prywatności i wszystkie regulaminy.


(Odyniec_Stary) #5

Jeśli nie jesteś pedofilem lub innym przestępcą, nie masz się czego obawiać. Nie popadajmy w paranoję z tą masową inwigilacją.