Chrome - brzydki wygląd menu (ustawienia, zakładki)

Witajcie,

Jak u Was wyglądają rozwijane menu w Google Chrome? Mam na myśli rozwijane menu czy też zakładki. U mnie od wczoraj wyglądają koszmarnie: odstępy między pozycjami w menu drastycznie się zwiększyły, do tego szerokość znacznie wzrosła i przez to teraz menu zajmuje mnóstwo miejsca, wybranie którejś wymaga przewijania i nie jest to ani ładne, ani wygodne. Ktoś coś wie na ten temat i ma pomysł, jak przywrócić stary, zgrabny wygląd?

Wersja Chrome aktualna, tj. 26.0.1410.43 m, Windows 7 Home Premium

Po tym jak przeczytałem twój post to zauważyłem że u mnie też tak się zmieniło a nie było żadnej aktualizacji, na innym kompie mam Chroma 26 beta (testowałem) i tam taki wygląd był od początku, byłem zdziwiony że w stabilnej tego nie ma.

Ja mam to samo, ciekawe czemu tak się stało i czy da się to zmienić. Wcześniej nie było takich odstępów.

Obawiam się jednak że wprowadzone to zostało ostatnią łatką, z myślą o urządzeniach z dotykowym ekranem, co by było łatwiej paluchem trafić. Aktualizacje są widocznie automatycznie pobierane przez chroma.

Mam nadzieję że dodadzą możliwość wyboru, o ile jej nie ma.

W wersji 27.0.1453.12 dev-m (najnowsza) nic się nie zmieniło.

Kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Google Chrome na pulpicie.

Potem Właściwości, zakładka Skrót.

W pole Element docelowy po exe wstawić spację i wpisać --disable-new-menu-style

Tak to powinno wyglądać: …\chrome.exe --disable-new-menu-style

Po restarcie Google Chrome mamy stare menu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni :smiley:

To samo powtórzyć dla ikony na pasku szybkiego uruchamiania, lub ikonę z pulpitu skopiować na pasek.

saw_ , gdzie mieszkasz? Idziemy na piwo, ja stawiam! :slight_smile:

Też się od wczoraj zastanawiałem co się stało , myślę pewnie ukryta funkcja po ostatnie aktualizacji uaktywniła pewnie czasówka i widać że pod tablety . Jako tako nie przeszkadzało na 22calach ale nie praktyczna dla nie dotykowych ekranów . Owe polecenie przywróciło poprzedni wygląd

nie działa :frowning:

po dopisaniu komendy pisze, że ścieżka nie jest zgodna z lokalizacją pliku :confused: określona w polu obiektu nazwa jest nieprawidłowa :confused:

Dodane 05.04.2013 (Pt) 18:08

ok działa :smiley:

komendę miałem dodać po " a nie przed :frowning:

@saw_ jesteś wielki! :smiley:

Ten nowy wygląd menu jest okropny! Na urządzenia mobilne z ekranem dodatkowym może być, ale nie do komputera ze szczurem.

saw_, :smiley: dzięki za info, działa jest OK. To nowe nemu jest beznadziejne.

Wersja Chrome 26.0.1410.43 m. Vista

Ej, ja mam taki problem:

Ja otwieram przeglądarkę przez skrót “Internet” w menu start, ale kiedy kliknę drugim na ten skrót, mam “Przeglądaj Internet”, “Właściwości Internetowe” i rzecz jasna “Usuń z tej listy”. Kiedy otworzę “właściwości internetowe” mam tylko ogólne właściwości internetu. (ze skrótem na pulpicie jest OK)

Wie ktoś, co zrobić?

No bo pewnie masz Windows XP, musiałbyś usunąć skrót z listy i przeciągnąć na to miejsce skrót do Chrome z tym poleceniem a później możesz zmienić nazwę skrótu na “Internet” jak już się do tego przyzwyczaiłeś :twisted:

Nie, mam Vistę.

Dodane 07.04.2013 (N) 12:51

OK, twój sposób zadziałał. :smiley: Dzięki.

Mi akurat się podoba ten nowy wygląd :stuck_out_tongue:

Ale tak czy inaczej dzięki saw_ na 100% skorzystam na moim netbooku, bo tam jednak to trochę przeszkadza.

Jest może sposób na to:

Beztytu%C5%82u_3_jpg_300x300_q85.jpg

Jak usunąć ten czerwony kolor?

@up Dołączam się do pytania. Przy moim ciemnozielonym kolorze Windowsa kontrast między tym różem a ciemną zielenią jest nie tylko brzydki, ale jeszcze oczojebny. :confused:

Czy tylko u mnie sposób podany przez saw_ przestał działać?

Nie jesteś sam. U mnie też to samo.

U mnie dzisiaj również to przestało działać. Po co mi takie wielkie wiersze?? A może ktoś ma sposób?

I znowu możemy cieszyć się wyglądem menu do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. :smiley:

Wystarczy zamienić poprzedni wpis na --force-fieldtrials=“NewMenuStyle/Compact2/”