Chrome czy Chromium?

Zastanawiam się, z której przeglądarki korzystać, Chrome’a czy Chromium?

Chromium
Zalety:

  • Nie inwigiluje
    Neutralne
  • Trzeba szukać instalki stąd https://chromium.woolyss.com koniecznie Sync • WebRTC • Widevine oraz Codecs i Stable
    Chrome
    Wady
  • Inwigilacja

Robiłem pomiar która przeglądarka zużywa mniej pamięci, i wychodzi na to, że Chrome ciut mniej pamięci zużywa.

Lepiej korzystać z Chromium czy Chrome?

Z Chrome! Jakie “śledzenie”? Jakoś nie zauważyłem na Chrome nic zdrożnego w związku z tym od wielu lat.

Wszyscy mówią, że Chrome inwigiluje przecież, podobnie jak całe Google

EDIT
Chromium
Wady

  • Brak flasha, który jest potrzebny do odtwarzania filmów na Facebooku. Trzeba instalować dziurawe narzędzie, które wpuszcza wirusy itd.

Chrome
Wady

  • Inwigilacja

EDIT
Chromium
Neutralne

Tyle ,że po co mieli by szpiegować ? Jak dla mnie Chrome jest bardziej użyteczne ponieważ posiada od razu zainstalowane własnościowe i zamknięte komponenty, dzięki czemu nie musisz szukać np:

Stąd pobrałem Chromium na którym odtwarzaja się filmy

Poza tym Chromium wykluczyłem. Teraz Chrome lub Firefox

Siedziałem kiedyś cały czas na FF i nie dopuszczałem do siebie Chrome… Chrome okazał się szybszy zarówno na smartfonie i pc dlatego go posiadam od pół roku.

Ja tam nie instaluje chrome na smartfonie działa mi dobrze Firefox z uBlock więc nie mam reklam i blokowane są strony co się nagle otwierają po klikaniu w link, i telefon potem wibruje, świeci, włącza jakąś muzykę.
Fakt że w najnowszym chrome zablokowali wibracje ale reklam wciąż nie.

Na komputerze co zainstaluje Chrome to nie działa mechanizm aktualizacji - błąd 3. Dla jednej przeglądarki nie mam ochoty instalować systemu na czysto by wygodnie sobie ją aktualizować.

A kto dziś nie “inwigiluje”? Podepniesz maszynę do sieci i już operator ma twoje “paczuszki”, więc po co kombinacje z przeglądarkami? Strata czasu.
Nie chcesz zabawy? Weź Chrome i tyle.