Chrome - "łączenie z proxy" i inne

Witam

Ostatnio przeglądarka Google Chrome przypadła mi do gustu i zacząłem jej na co dzień używać, ale mam pewien problem.

Zaraz po uruchomieniu przeglądarki mam komunikat “łączenie z proxy” w lewym dolnym rogu ekranu (tam gdzie pojawiają się adresy np. po najechaniu na link). Strona startowa zaczyna się wczytywać dopiero wtedy, kiedy ten komunikat zniknie - a trwa to powiedzmy z 3-5 sekund.

Może nie jest to jakiś bardzo długi czas oczekiwania, ale strasznie irytuje, zwłaszcza że przeglądarka sama w sobie jest bardzo szybka i później szybko wczytuje strony.

Obecnie używam najnowszej bety, ale stabilna ma ten sam problem.

W ustawieniach proxy w tym okienku nie ma nic, żadnego połączenia, czyli powinien dać sobie spokój z tym proxy.

Ktoś kiedyś miał podobny problem ale nie było rozwiązania. http://goo.gl/woZd

Druga sprawa to pasek po zakończeniu pobierania jakiegoś pliku - ten na dole na całą szerokość okna. Tak z ciekawości próbowałem wymyślić czemu to ma służyć i nie wymyśliłem, bo wiem co ściągałem a jak będę chciał sobie otworzyć to zajrzę na pulpit, za to strasznie denerwuje zamykanie tego paska za każdym razem. Da się jakoś zrobić, aby sam znikał od razu po pobraniu pliku?

Jeśli ktoś szuka rozwiązania problemu “Zaraz po uruchomieniu przeglądarki mam komunikat “łączenie z proxy” w lewym dolnym rogu ekranu”, to aby go rozwiązać trzeba w przeglądarce Google Chrome wejść w Opcje>Zakładka Dla zaawansowanych>Zmień ustawienia proxy>Lan Settings/Ustawienia Lan>Odznaczyć Automatically detect settings/Automatycznie wykrywaj ustawienia. Potem tylko nacisnąć Zastosuj/Apply

Problem rozwiązany.(bynajmniej u mnie)

Pozdrawiam. :slight_smile:

@hatreadyx - dzięki, miałem taki sam problem jak “m4rciniak”, zrobiłem jak radziłeś i pomogło !