Chrome nie wyświetla specyficznych ikonek

Zauważyłem w ostatnim czasie, że na Google Chrome (oraz na nowej Operze) wyświetlają się dziwne kwadraciki. Głównie ten problem jest widoczny na portalu dobrychprogramów oraz na Facebook’u, gdzie ludzie potrafią dodać różne różniste rzeczy. Postanowiłem się w końcu przyjrzeć problemowi i niestety coś w Chrome się zepsuło.

Poniżej przedstawiam sytuację na DobrychProgramach, a dokładniej chodzi o ikonkę przypięcia górnego paska oraz ikonkę wyszukiwania. W Chrome są one kwadracikami natomiast w Firefoxie czy Internet Explorer są wyświetlane prawidłowo. O ile pamiętam na początku wprowadzenia nowego layoutu te ikonki się wyświetlały i nie wiem czy zostały poczynione jakieś zmiany w ich wyświetlaniu, czy po prostu Chrome w tej sprawie maczał palce.

Drugi przykład to jakaś emotikonka na Facebook’u, którą udało mi się dzisiaj zauważyć. Na Chrome oczywiście jest kwadracikiem, natomiast na Firefoxie oraz Internet Explorerze jest emotką aniołka.

O co chodzi z tym wszystkim? Jest jakiś sposób na poprawienie tego na Google Chrome?

DobreProgramy na:

 

Chrome / Opera

image,kSbyu76GJD,200.jpg

 

Firefox

image,n0uNzMReig,200.jpg

 

Internet Explorer

image,39nz6EYk2m,200.jpg

 

 

Facebook na:

 

Chrome / Opera

image,flx5bjZUoh.jpg

 

Firefox

image,0TjkhawxA4.jpg

 

Internet Explorer

image,bnfGdYK0Et.jpg

Możliwe że chodzi o implementację w przeglądarce jakichś roboczych funkcji HTML/CSS/Java. Trzeba czekać na aktualizację, na pewno to poprawią :shock: