[Chrome] Prawy przycisk myszy - menu kontekstowe przeglądarki zamiast menu kontekstowego strony www

Korzystam z przeglądarki Google Chrome 109.0.5414.120 (x64) na Windows 7 Home Premium SP1 (x64). Jakiś czas temu zacząłem korzystać z przeglądarkowej wersji platformy transakcyjnej u jednego z brokerów. Problem polega na tym, że wg manuala tej platformy kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wykresie instrumentu powinno spowodować otwarcie jej menu kontekstowego. Tymczasem kliknięcie PPM powoduje wyświetlenie menu kontekstowego Chrome’a. Jak zmienić to zachowanie tylko dla tej jednej strony?

Sprawdź najpierw czy to nie wina np. uBlock Origin i w nim filtru z listy np. „uBo – Annoyances”.

Wtedy można wyłączyć listę, filtr lub zgłosić błąd, że filtr jest zbyt ogólny i dla Chromium powinni odpuścić (jak ich się nie przekona to zostaje opcja z dezaktywacją wykonania filtru lub używania listy).

Raczej wątpię, że wydanie 110–113 dodało coś na tyle nowego w JavaScript by menu padło w wydaniach 49–109. Jeśli coś takiego udało się stronie to raczej trzeba by zrobić analizę czy menu kontekstowe ma czytelną funkcję dla „wykresów” by dodać wstecznie wsparcie dla Chrome 109 z pomocą np. skryptu do TamperMonkey/ViolentMonkey (lub skutecznie w Client Hints nabrać ich, że to Windows 10 lub 11 z Chrome 110+).


Na końcu może to strona pomocy jest przestarzała a funkcja porzucona na podstawie telemetrii/śledzenia użyteczności i trudności konserwacji.

Raczej wątpię, że samo się aktywowało jakieś chronienie przed nadpisaniem akcji z prawego przycisku myszy (Gorhill pisał, że dla Firefox zazwyczaj wystarczy przytrzymać Shift, ale Chrome tego nie ma a nie wskazujesz na fork jak Opera/Brave/Vivaldi/Slimjet/Cent, która by sobie to dodała i magicznie sam się zacinał Shift).

@krystian3w, wyłączyłem na tej stronie uBO całkowicie. Nie pomogło. Przytrzymanie klawisza Shift też nic nie daje. Co więc powinienem zrobić?