[CHROME] Problem z ciemnym video na niektórych filmach

Witajcie,

Pierwszy raz mam taki problem więc piszę do Was. Być może mieliście podobny i znacie rozwiązanie.

Mianowicie:
Podczas oglądania niektórych video na YouTube, Vimeo itp … Film jest ściemniony o jakieś (50% - tak przypuszczam) Nie wiem dlaczego tak się stało, nic nie ustawiałem, przestawiałem itp … Piszę na niektórych ponieważ na są też filmy które normalnie się wyświetlają.

Na FF nie ma tego problemu - wszystko jest OK, jasność prawidłowa.

W jednym i drugim przypadku czyli FF i Chrome to najnowsze wersje.

Może jakiś błąd z akceleracją sprzętową - wyłącz na próbę; jak masz jakieś dziwne dodatki to je wyłącz w chrome.

Można by dodać skryptozakładkę co zrobi z wyświetlaniem wideo np. odcienie szarości / odwrócenie kolorów / zmiana jasności czy kontrastu - z wykorzystaniem filtrów CSS3.

Witam,

Żeby nie być gołosłownym poniżej zdjęcia.
FIREFOX:

CHROME:

Powyłączam wtyczki i dam znać.

Witam,

Ok problem rozwiązany.

W CHROME należy wejść w: USTAWIENIA -> ZAAWANSOWANE -> SYSTEM -> I wyłączyć “Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna”

Dziękuję krystian3w za podpowiedź.

1 polubienie

Możesz spróbować zaktualizować sterowniki do karty graficznej i chipsetu płyty głównej, jest szansa że wtedy problem przestanie występować przy włączonym wspomaganiu sprzętowym.

Ja po wyłączeniu akceleracji sprzętowej zauważam, że filmy w 60 klatkach, nie są płynne.
Akceleracja ma z tym coś wspólnego rzeczywiście?

Może, bo wtedy musi to przetworzyć procesor a tak pomagała karta graficzna.