Chrome - problem z instalatorem

Cześć! Mam problem z zainstalowaniem chrome… Ostatnio zlapal mnie jakiś wirus przegladajac internet… Lecz eset smart poradzil sobie z nim. Przeczyscilem komputer jeszcze AdwCleaner i MalwareBytes. Na końcu odinstalowalem chrome z mysla zainstalowania raz jeszcze… Pobralem instalator z strony chrome… Po uruchomieniu na kroku “Łączenie z internetem” trochę muli i wywala błąd o treści:
“Nie można polaczyc się z internetem. Jeśli używasz firewalla, dodaj GoogleUptade.exe do białej listy”

Dodam ze firewalla wylaczalem jak i inne antywirki i nic nie pomaga. Ktos cos? :slight_smile:

Pobierz instalator offline i spróbuj zainstalować za jego pomocą:

Ahh… zapomniałem dodac. Probowalem instalować w ten sposób… Jest lekki progres bo chrome się instaluje i uruchamia fajnie lecz gdy chce zalogowac się do usług Google wyskakuje mi blad: “Service unavailable; try again later”

Odinstaluj Chrome. Usuń wszystkie foldery konfiguracyjne związane z instalacją Google Chrome (w tym folder z profilami). Zainstaluj ponownie i spróbuj zalogować się na czysto. O tym, gdzie znaleźć foldery konfiguracyjne, poczytasz tutaj https://www.howtogeek.com/255653/how-to-find-your-chrome-profile-folder-on-windows-mac-and-linux/

Nic nie pomoglo… Ale przez chwile miglo mi jakas instalacja rozszerzenia… i nazwa jakas ruska. Wiec podejrzewam ze mam jakiegos smiecia na pokładzie i z tego takie problemy.

Powtorne skanowanie ADWCleaner pokazalo mi jakies MailRu… Po usunieciu tego i wlaczeniu chrome ponownie instaluje sie dziadostwo…

Spróbuj może Chromium:

https://chromium.woolyss.com/download/pl/ - niby o dwa numery wyżej od Chrome ale może nie będzie ci się zawieszać by szukać chromium 75 i instalatora na Windows?

Niby znalazłem Chromium 75 jako instalator:

https://chromium.woolyss.com/#windows-64-bit
https://chromium.woolyss.com/#windows-32-bit


Pewnie też nie używasz Google Sync by mieć tę samą historię / dodatki na każdym komputerze czy systemie.

Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Jak dasz logi to przeniesie się ten wątek.

FRST:
http://www.wklejto.pl/747633

Addition:
http://www.wklejto.pl/747634

Takie cos ciagle mi dodaje do chrome: https://prnt.sc/nzmxij

Zaoraj system i postaw od nowa. Zawirusowany komp = skompromitowany komp. Nikt mnie nie przekona, że programy naprawcze są w stanie zwalczyć infekcję w 100%.

1 polubienie

No i tak zrobilem… Najprosciej i problem znikl :slight_smile:

Dzieki za wszelka pomoc.