Chrome (rozszerzenia)

Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad instalacja dodatków, które w sposób mniejszy czy większy zadbają o moje “bezpieczeństwo w sieci” ale tez nie będą drastycznie spowalniały rzeczonej przeglądarki.

Na chwilę obecną posiadam takowe:
Nano adblocker & Nano defender
Smart HTTPS
TrafficLight
WebRTC

Dodatkowo: History Eraser, Keepa, ImTranslator, Enhancer for YouTube, Imagus, Search Prieview, Online download manager.

Co można by dodać, co ująć, aby to miało ręce o nogi.
Tak wiem, Chrome to zło :slight_smile:

Ciekawe! To “zło” używam od początku jego istnienia i nie zauważyłem, aby sieć w czymś naruszyła moje bezpieczeństwo w ciągu około 10 lat! Jedyne rozszerzenie jakie używam to Dark Reader. No, ale “de gustibus non est disputandum”. Swoją drogą, straszliwie obciążasz tę przegladarkę.

Mój zestaw: uBlock Origin (tu blokujesz również WebRTC) + uBlock Origin Extra, uMatrix, Canvas Defender, HTTPS Everywhere, Disable HTML5 Autoplay.

Polecam również:

Mnie w slimie (też chrome) wsio szybko, albo umiem dobierać filtry.


Ale to kit, bo wlazło malware dobreprogramy i spamuje po każdym otworzeniu slimjeta.
MWSnap197
MWSnap198
MWSnap191

Palemoon 28.4 - czysty, jak j basilisk 55. Tam można wejść wszędzie do plików z superciastkami,
Potrzebny jakiś bloker dedykowany na DP. Reklamy zniosę, a spamu - nie!!!

Musze protestować wasze wybory.
Wydaje mi się nadal, ze popadłem w przesadę :wink:

Jak przesada?
W firefoxowatych mam pełno rozszerzeń do blokowania, bo zaglądam na filmy na stronach z koparkami i nic nie włazi.
Do ochrony:

Disable Anti-Adblock 3.1.1-signed.1-signed true {d49a148e-817e-4025-bee3-5d541376de3b}
Disconnect 3.15.3.1-signed.1-signed true 2.0@disconnect.me
I don’t care about cookies 2.6.7 true jid1-KKzOGWgsW3Ao4Q@jetpack
Strict Pop-up Blocker 0.1.1-signed.1-signed true jid1-P34HaABBBpOerQ@jetpack
uBlock Origin 1.13.8 true uBlock0@raymondhill.net

Co do UBO, to dodatkowo filtry nocoin i jeszcze parę.

W sumie mam z 20 potrzebnych rozszerzeń. Gdyby w chromiszczu było tyle rozszerzeń, to od razu trzeba by było kupować nowy komputer.

Slimjet jest na tyle dobry, że robi za tragarza. W tle nie siedzi. Portable bez updaterów. Spoko.
MWSnap196

Ja mam 10. I 3GB RAM. I Chromium sobie radzi bez zająknięcia. A pamięć zajęta w ok. 50%. Już nie przesadzajmy z tymi wymaganiami.

Z rozszerzeń mam tylko no coin od miesięcy (bo oglądam filmy na stronach gdzie koparki mogą występować), a jeszcze dużo wcześniej bez żadnych rozszerzeń - czysta przeglądarka, Google Chrome. Nie narzekam.

Z dodatkami świat internetu staje się czystszy. I szybszy. I bezpieczniejszy :slight_smile:

Też sporo latek używam i nic się nie dzieje, jedyny dodatek to ten jedyny blokujący reklamy.

Genesis to fork uBlock Origin i chyba coś nie planują uaktualnienia kodu bazując na uBO 1.18+.

Ten drugi “Ads Killer” to nie wiem ale jak ma wygląd uBO, to też pewnie kopia i niewiele twórca dodał.