Chrome sam się wyłącza przy wejściu na YouTube

Ale nigdy tego dodatku nie widziałem w liście dodatków nie mógł być włączony poza tym nigdzie poza małymi stronkami nie widziałem żeby to było malware
Czemu wszyscy mówią że to Adware

Znalazłem informację że to coś do wybierania

Plus jakby to był keylogger to już dawno ktoś uzyskałby dostęp do moich serwisów bo się logowałem więc to na pewno NIE keylogger + Malwarebytes by to dawno wykrył gdyby to było malware

I by dawno wyświetlał mnóstwo reklam + widziałbym to w menadżerze procesów Chrome

Sterownik graficzny NVIDIA - Sterownik GeForce Game Ready | 471.41 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA

W międzyczasie pobierz i wypakuj program DDU - Display Driver Uninstaller Download version 18.0.6.0. Po pobraniu sterownika rozpocznij proces usuwania wspomnianym programem wybierając GPU NVIDIA. Urządzenie uruchomi się ponownie i wtedy wykonaj czystą instalację. W trakcie instalacji odznacz GeForce Experience (dodatkowy komponent).

Przejrzyj „chrome://extensions”. Usuń wszystkie rozszerzenia, które nie znasz. Wybierz uBlock Origin albo ABP, nigdy oba jednocześnie (konflikt). *Dodatkowo warto przeinstalować uBlocka jeszcze raz.

W adwcleanerze zaznacz poniższe opcje. Rozpocznij skanowanie i uruchom naprawę podstawową.


Przeskanuj dodatkowo następującymi programami:

Ma dezaktywowany słabszy ABP, raczej dopiero za 5-10 lat team na gitlab zrówna jakość ABP do uBO/AdGuard.

I niektywny dodatek nie robi narzutu poza miejscem na HDD/SSD.

A może to kwestia włączenia / wyłączenia przyspieszenia sprzętowego w Chrome
Jeśli chodzi o dodatki to od dłuższego czasu nie mam tam NIC poza ABP / uBlockiem z czego ABP wyłączyłem nawet tego dial cholerstwa nie widziałem co może znaczyć że albo A ten dodateg nawet nie jest zainstalowany B to SYSTEMOWY dodatek Chrome

Miałem oba bo UB nie usuwało części reklam

A jeśli chodzi o usunięcie „PUPów” już to zrobiłem…

Zauważcie że wyłącza tylko gdy wchodzę na YouTube i nie ma żadnych logów więc to nie antywirus, gdy wchodzę wzrasta użycie CPU i proces jest zamykany bo zużywa pamięć (chociaż to nigdy się nie działo) czemu na YT? Bo może zamiast renderować na GPU zużywa CPU

Ale to też dziwne bo nigdy się nie zamykał, musiałby dostać jakiś sygnał przepełnienia pamięci

pelmeidfhdlhlbjimpabfcbnnojbboma powrócił w AdwCleaner ale nie mogę go znaleźć w dodatkach ani w plikach Chrome, zakładam więc że to moduł wbudowany

EDIT:
Jak się okazało to nie jest element Google Chrome a aplikacji Discord bo Discorda też mi przy okazji zamknął xD

Niemożliwe. Też używam Discorda i nie mam takiego rozszerzenia, a tym bardziej adwcleaner nic nie znajduje.

Są 3 możliwości, bo informacji o tym NIE ma w folderze Chrome ani żadnym w AppData

  • Discord bo jest oparty o Chromium
  • Thunderbird fakt to Mozilla ale może mieć coś wspólnego
  • AdwCleaner się pomylił

Ja stawiam na tę 3 i uznał coś za ten dodatek

Jak chodzisz po obcojęzycznych stronach często to włączaj opcjonalnie listy czeskie/francuskie/niemieckie itd.

Zazwyczaj regionalne reklamy nie trafiają do EasyList a uAssets ubija tylko te hardkorowe.


Pod reklamy WP to lepiej używać AdGuard Base lub przejść na AdGuard. Wycieki luk po reklamach na Onet i spółce to raczej wina MajkiIT, czeka na PR i nie umie powiedzieć że jest chory/zarobiony czy co…

https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylistpolish.txt

Nie wiadomo czy autor dodawał jakiekolwiek zewnętrzne filtry też, więc podlinkuję: Polskie filtry do AdBlocka, uBlocka Origin i AdGuarda

Faktycznie Krystian ma rację. Lepiej przejść na ten moment na AdGuarda i aktywować ww. filtry.

EasyList Polish raczej i tak nie wycina reklam na „anglojęzycznych” stronach, więc jak mu przesadzają reklamy zagranicą to musi je raportować do EasyList lub AdGuard team i te „zespoły” (2-11 osobowe) ocenić za ile miesięcy wytną lub czy wcale („no visitors in Alexa Ranks”); jakby EasyList długo miało problem to można wtedy prosić by uAssets ubiło szybciej skryptletem (zazwyczaj do 3 dni i wytną jak jest sens), AdGuard zazwyczaj dodaje skrytplet i nawet html filtering.