Chrome tworzy WIELE procesów

Problem jest dla mnie bynajmniej dziwny …

Korzystałem z firefox’a najnowszej wersji instalując na bieżąco aktualizacje zgodnie z “życzeniem” przeglądarki… Jednak z czasem FF zaczął strasznie zamulać, zjadał coraz więcej ramu, otwierał się z dużym opóźnieniem od momentu “włączenia”. Nie pomagały żadne programy optymalizacyjne, odkurzacze rejestru, ciasteczek etc… Znajomy polecił mi chroma, a że lubię google :wink: postanowiłem jednak przekonać się do tej przeglądarki… ALE …

chrome.jpg

W chwili robienia screena miałem otwarte 6 zakładek … Czy to normalne? Mam coś źle ustawione? Nic nie grzebałem w ustawieniach programu poza ustawieniem strony startowej i folderu pobierania … ;/ Im więcej kart, tym więcej procesów.

Win7 32bit

core duo 1,8

2gb ram.

Tak, to normalne! Nie zauważyłem przez 3 lata, żeby to w czymś szkodziło.

@ piotrrodzoch , tak jak napisał mój przedmówca to normalna rzecz w przypadku tej przeglądarki. Każda otwarta karta/rozszerzenie oraz wtyczka jest uruchamiana w osobnym procesie. Poprawia to niby stabilność przeglądarki (przy awarii jednej karty inne pozostają nienaruszone). Dodatkowo zwiększa to bezpieczeństwo przeglądarki (każdy proces jest uruchamiany w “piaskownicy”).

ok dziękuję :wink: uspokoiliście moje obawy :wink: