Chrome tworzy WIELE procesów


(Piotrrodzoch) #1

Problem jest dla mnie bynajmniej dziwny ....

Korzystałem z firefox'a najnowszej wersji instalując na bieżąco aktualizacje zgodnie z "życzeniem" przeglądarki... Jednak z czasem FF zaczął strasznie zamulać, zjadał coraz więcej ramu, otwierał się z dużym opóźnieniem od momentu "włączenia". Nie pomagały żadne programy optymalizacyjne, odkurzacze rejestru, ciasteczek etc... Znajomy polecił mi chroma, a że lubię google :wink: postanowiłem jednak przekonać się do tej przeglądarki... ALE ...

chrome.jpg

W chwili robienia screena miałem otwarte 6 zakładek .... Czy to normalne? Mam coś źle ustawione? Nic nie grzebałem w ustawieniach programu poza ustawieniem strony startowej i folderu pobierania ... ;/ Im więcej kart, tym więcej procesów.

Win7 32bit

core duo 1,8

2gb ram.


(system) #2

Tak, to normalne! Nie zauważyłem przez 3 lata, żeby to w czymś szkodziło.


(Vvillane) #3

@ piotrrodzoch , tak jak napisał mój przedmówca to normalna rzecz w przypadku tej przeglądarki. Każda otwarta karta/rozszerzenie oraz wtyczka jest uruchamiana w osobnym procesie. Poprawia to niby stabilność przeglądarki (przy awarii jednej karty inne pozostają nienaruszone). Dodatkowo zwiększa to bezpieczeństwo przeglądarki (każdy proces jest uruchamiany w "piaskownicy").


(Piotrrodzoch) #4

ok dziękuję :wink: uspokoiliście moje obawy :wink: