Chrome - usunięcie monitu "Ustaw Domyślną przeglądarkę"

Witam

Od kilki dni mam uciążliwy problem z Google Chrome w wersji 14.0.803.0. Po uruchomieniu pojawia się informacja jak na zdjęciu poniżej:

capturezub.jpg

Kliknięcie w przycisk “Don’t ask again” nie działa jak należy ponieważ po ponownym uruchomieniu przeglądarki monit pojawia się ponownie.

Pytanie do was, jak się go skutecznie pozbyć.

Ps. Proszę nie udzielać informacji że mam ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę, chcę aby domyślną pozostał IE.

Oficjalną jest wersja 12, a w niej mi opcja “Nie pytaj więcej” działa. Taki urok korzystania z wersji developerskiej.

To w końcu korzystasz z dwóch przeglądarek, czy co? Po co ci Chrome, jeśli tak zależy ci na IE? Jak masz dwie przeglądarki, to na ogół jedna z nich pyta, czy ustawić ją jako domyślną. Jak uruchamiasz IE, jako domyślną w oknie Chrome, to wiadomo, że Chrome będzie się upominało o pierwszeństwo

Cała gama pomysłów znajduje się tutaj -> http://goo.gl/6accU

No a dlaczego nie, może ktoś chce testować ;)? Sam kiedyś miałem Firefoxa, Operę (domyślna), Safari oraz wbudowane IE :slight_smile:

@iSalt0

Dzięki za podsunięcie pomysłów ale niestety żaden z nich nie zadziałał.

Dziękuję również całej reszcie za OT nie ma to jak sensowna pomoc w temacie.

A nie masz czasem zaznaczonej opcji usuwania ciasteczek podczas zamykania przeglądarki ?

Problem rozwiązany, poniżej źródło problemu i rozwiązanie.

Skrót od Chrome miał dopisany prefix -incognito, aby jak wiadomo przeglądarka otwierała się w trybie prywatnym. W komunikacie widocznym na zdjęciu w pierwszym poście, zaznaczałem opcję “Don’t ask again” co nie skutkowanło jak należy (czytaj - monit pojawiał się po każdym uruchomieniu przeglądarki).

Rozwiązanie polegało na tymczasowym usunięciu dopisanego prefiksu, uruchomieniu przeglądarki i zaznaczeniu opcji “Don’t ask again”. Po tym zabiegu Chrome nie zadaje już banalnego pytania czy ustawić go jako domyślną w systemie. Usunięty prefiks można dopisać i wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam

Żeby tak każdy podawał rozwiązanie =D>

Dobra robota, pozdrawiam również

Swoją szosą, tryb incognito różni się wizualnie od zwykłego trybu. Nie zauważyłeś różnicy :?: