Chrome vs Firefox

Jestem pewien. Przeczytaj http://gadzetomania.pl/16539,firefox-kontra-chrome-ktora-przegladarka-jest-lepsza

Skoro Google śledzi to dlaczego Chrome jest taki popularny? Dlaczego 70% (szacuję, w przypadku Windows 10 się zgadza) komputerów ma Chroma? Dlaczego Avast który chroni najwięcej komputerów na świecie rekomenduje Chrome?

Nic z tego nie wynika. Poza “uważam, że…”.

Ponieważ większość ludzi nie popada w skrajności w sprawie rzekomej wielkiej inwigilacji. Dla nich liczy się, że przeglądarka działa szybko i sprawnie. Chrome takie jest.  

Poprawiłeś lapka mamy na desktop i chwała Ci za to. A tą literkę z dwukropkiem mógłbyś sobie podarować. A to dlaczego na gmaila w Firefoxie dostawałem spersonalizowany spam? Co Google, to śledzi i nieważne, czy w Firefoxie, czy w Chromie, czy nawet w Chromodo od Comodo. U mnie Ghostery + Disconnect jakoś blokują śledzące treści. Jeszcze uBlock origin ma co blokować. Obrazki mi się prawidłowo wyświetlają.

Korzystanie z usług Google, wyszukiwarki, choćby z YT, to trzeba trochę dodatków i trochę rozumu, żeby sobie poradzić.

No, jak Darom, podejście roszczeniowe.

Doktoranci z gazetomanii wiedzą na pewno wszystko o szpiegowaniu w przeglądarkach, ale gdybyś sam sprawdził, co zawierają te same strony na  rożnych przeglądarkach, tobyś się przekonał, że sieją budyń w necie.

Avast jest najpopularniejszym programem antywirusowym na świecie. To dlaczego rekomenduje Chrome?

Ze względu na “wysoki” poziom dyskusji temat przenoszę do odpowiedniego działu.

To że coś jest najpopularniejsze wcale nie znaczy że jest najlepsze ;), z mojego doświadczenia od Avasta lepiej trzymać się z daleka.

U mamy i u mnie się sprawdza. Jest najlepszym AV wg nas

Już zamykamy ten temat bo za długo się ciągnie.

Razem z mamą piszesz? Jedna osoba dyktuje, a druga pisze? Czy jedziecie na dwie klawiatury? :wink:

Ciągnie się, drogi matidobryworms13, bo nie pytasz o opinię tylko oczekujesz uznania własnego zdania :wink:

A raczej dlatego że Google sypnęło sumką żeby proponowali Chrome ;).

roznica między jedną a drugą to kwestia personalizacji, wgrywania dodatków i pluginów i ich działanie, a nie wyskakujące reklamy.

Piszę sam i temat miał być już dawno zamknięty. Używam na swoim laptopie Chroma a mama Firefoxa. Pojawił się nowy Firefox 42.0. Zobaczcie co on wnosi. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/45/firefox-420-do-pobrania-o-nowosciach-rozmawiamy-z-markiem-mayo-z-mozilli.aspx

A temat ma być zamknięty

Gdybyś jeszcze nie zauważył to informuję, że na tym forum nie praktykujemy zamykania tematów - poza kilkoma uzasadnionymi przypadkami.