Chrome wolno ładuje s.startową po przejściu na Net od Aster

Siemanko,

Mam taki problem: Od 2dni mam internet z Aster i gdy otwieram FireFoxa to strona startowa moment się wczytuje itd jak zwykle a jak odpalam IE albo Chromea to 1sza strona ładuje się ok.20-30sek potem się wyświetla i już dalsze korzystanie jest normalne, wszystko szybko jak zwykle, tylko podczas odpalenia tych 2 przeglądarek ładuje i ładuje a jak już załaduje to chodzi świetnie.

IE to mi wisi ale od dawna korzystam z Chromea i jestem do niego przyzwyczajony, nie chce FFoxa.

Ktoś wie o co może chodzić?

P.S. IP z klasy publicznej.

Johnnie , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Od dwóch lat mam neta w Aster,przez ten czas nie miałem i nie mam poważniejszych problemów-prędkość zawsze taka jak deklarowana,czasami drobne mankamenty związane z warunkami atmosferycznymi.

Tak więc: wskazane jest skonfigurowanie łącza-zainstaluj Internet Cyclone http://programy.internetstandard.pl/wer … 18097.html program w jęz,ang.,ale bardzo intuicyjny-całe działanie ogranicza się do dwóch czynności wybór typu połączenia w tym przypadku CABLE/DSL /po lewej stronie/ i u góry optymize , po czym zaakceptować restart kompa.W tym czasie reset modemu /wyłączenie wtyczki z gniazdka i ponowne włączenie/

Brzmiało obiecująco ale nic z tego. Zainstawlowalem najnowszą wersję tego programu, zaznaczyłem CABLE/DSL, kliknąłem Optimize, zaakcpetowałem restart, komp sie wyłączył, wyjąłem wtyczke, lampki zgasły, wcisnąłem wtyczke, komp się włączył i Chrome razem z IE to samo, bez mian a FF nadal szybciutko wczytuje stronę startową.

Nic nie ruszyłem w IE, Chrome przeinstalowałem i dalej nic.

Nic nie piszesz o tym jaką stronę startową masz ustawioną w Chrome / u mnie google śmiga błyskawicznie/ -ponadto,a może przede wszystkim należałoby skonfigurować chrome >> http://www.wgnet.pl/index.php/internet/ … gle-chrome i /lub/ http://www.google.com/support/chrome/bi … opic=14662

S.startowa to Onet.pl, zmieniłem na Google i nic, z resztą kilkałem we wszystkie strony i to samo. Skonfigurowałem jak napisane w tym 1szym linku i w ogóle nie chciało się połączyć ze stroną, wyskakiwało po tych 20-30sek, że Strona niedostępna;/

Do tej pory póki miałem poprzedniego dostawce netu(osiedlowy net z kafejki poprzez PPPoE) wszystko było w porzadku z każdą z przeglądarek.

Ciekawe rzeczy piszesz, chyba że masz neta po radiu :D.

A czy przypadkiem poprzedni dostawca nie używał serwera proxy ?

Jeśli to do mnie pytanie to nie wiem ale raczej nie, sam konfigurowałem połącznie PPPoE, a dalej to już nie wiem. Ale jest to dziwne bo skoro FireFox chodzi szybciutko a IE i Chrome nie to coś jest nie tak;/ Zainstaluje jeszcze Opere i zobacze czy też muli przy załadunku 1szej strony czy nie…

To może być właśnie to co mówi kolega MrAsusrp6.

Poprzedni dostawca używał transparentnego proxy u siebie i wiekszość rzeczy ściągałeś od niego z lokalnego serwera, a teraz pewnie nie ma takiej funkcjonalności.

FF może inaczej cachować niż IE i chrome. Poczytaj o czyszczeniu cache w FF i może wtedy się wyjaśni.

pozdrawiam

FF, Chrome zostały przeinstalowane po podłączniu Aster. Teraz zainstalowałem Opere i śmiga jak zła. Odnośnie czyszczenia cache to używam CCleaner`a kilka razy dziennie więc pamięć podręczna jest wyczyszczona do cna. FF i Opera działa, IE, że nie działa to żadna strata i nowość ale żeby Chrome nie działał?

Możliwe, że tak było z poprzednim usługodawcą ale nie zmienia to faktu, że innym podejrzeam Chrome działa bez zarzutu w Aster.

Nie,nie “po radiu”,jak już to radiowy i nie wiem co Cię tak dziwi jeśli np. w czasie burzy fala elektromagnetyczna uszkodzi nie najlepiej zabezpieczone /póki co/ łącza co skutkuje np. krótkotrwałym brakiem lub ograniczeniem emisji niektórych programów tv i brakiem lub spowolnieniem neta.Dlatego doradzałem w swoim pierwszym poście przekonfigurowanie łącza i reset modemu /sam operator zaleca takie czynności/ i u mnie jest to skuteczne-pozdro :slight_smile:

A swoją drogą z tego co wiem - http://www.aster.pl/ - w Trzebini nie ma dostępu do Aster,więc dlatego dziwią Cię owe “ciekawe rzeczy”. :smiley:

No to FuckUp. Nie mam pomysłów co jest nie tak. Napisałem maila do Aster, w pon powinni odpisać ale w takiej sprawie raczej nie pomogą choć nie wiadomo…