Chrome wyłączenie komunikatu - przywrócenie sesji po nagłym wyłączeniu

Komputer jest wyłączany fizycznym przyciskiem zasilania gdy włączony jest Chrome. Po ponownym włączeniu pojawia się komunikat z pytaniem o przywrócenie sesji czego nie chcę. Miejsce akcji to Lubuntu.

Są opisy jak to wyłączyć, ale żaden z nich nie działa. Może coś źle robię?

  1. puppeteer - Disable Chrome „Restore pages? Chrome didn’t shut down correctly” and other browser messages - Stack Overflow
    chrome 113 - this command line worked for me:
    –hide-crash-restore-bubble
    ale co ja mam zrobić z tą linijką?

  2. Tutaj
    How to disable "restore pages" dialog in Chrome - HowTo - UI.Vision RPA Software Forum | Discuss RPA Automation, Selenium IDE and OCR API Text Recognition
    piszą aby uruchomić Chrome z parametrem
    –disable-session-crashed-bubble
    ale jak dokładnie w Lubuntu można uruchomić Chromea z parametrem

Edit the .desktop file in
/usr/share/applications/google-chrome.desktop
Edit the exec line and add the arguments you need

ale znów dodając w właściwościach pliku „google-chrome.desktop” po wpisie „google-chrome.desktop” jest jakiś błąd

  1. Tutaj
    Disable Chrome session restore popup - Super User
    piszą aby
    Edit the file located at C:\Users\username\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Right click „Preference” file and click edit. ctrl+f to find the following values, and change the value to:

„exittype”: „none”,

„exited cleanly”:true,

Save the file, and change the attribute to „read only” so chrome can’t change it back.

wpisu „exited_cleanly”:true, w tym pliku Preferneces w ogóle nie ma. Ten drugi wpis sam zmienia wartość na „Normal” po uruchomieniu Chrome pomimo ustawienia w pliku „Preferences” Read-Only

:open_mouth: Co, kompa wyłączasz na twardo? Nie rób tak. Zamknij normalnie Chrome’a, a potem system, myszką i koniec. Nie będziesz miał po włączeniu komputera komunikatów z Chrome’a.

Spróbuj z konsoli/terminala raz włączyć chrome parametrami a potem kurs z edycji plików „*.desktop” i miejsc inaczej wyświetlającymi ikonę Chrome.

Osobo korzystająca z komputera wyłącza przyciskiem fizycznym Power - komputer wyłącza się tak jakby nacisnąć „Start” → Wyłącz komputer. Wiem, że normalnie należałoby wyłączyć Chrome krzyżykiem ale chcę rozwiązać problem tak jak w pierwszym poście.

możesz naprowadzić na ten kurs/instrukcję dodawania parametrów rozruchowych?

otwierasz aktywator/ikonę w oknie dialogowym edycji, kopiujesz pole program do okna emulatora terminala (tak, by wklejony tekst był po ciągu zachęty), a na samym końcu wstawiasz spację i to, co poradzili. Przed zaakceptowaniem enterem, możesz przesłać zrzut ekranu tutaj, albo wkleić tekst, który chcesz zaakceptwać.

Pamiętaj, byś nie wklejał tekst ze znakami przejścia do mowej linii. Ciąg zachęty najczęściej składa się z nazwy użytkownika, tyldy i znaku >.

Zrobiłem tak

Preferencje - Ust. LXQt - Konfigurator sesji LXQt - Automatyczne Uruchamianie - Dodaj

Dodałem wpis Chrome a w polu polecenie

/usr/bin/google-chrome-stable --disable-session-crashed-bubble

Chrome uruchamia się w autostarcie i przez kilkanaście włączeń / wyłączeń komunikat się nie pojawił więc raczej ten sposób zadziałał.

Kupujesz aktywator Chrome z /ust/share/applications do ~/. local/share/applications . Pliki z . na początku nazwy są ukryte, więc musisz wejść do nich sposobem (wklejając ścieżkę do paska adresu) lub włączyć wyświetlanie plików ukrytych.
Następnie edytujesz wklejony aktywator, doklejając wymagany tekst pod koniec linijki zaczynającej się od Exec= .
Wykonujesz update menu (nie pamiętam polecenia) lub logujesz się ponownie.
Próbujesz czy działa.