Chromebook za 999 zł - warto?

Siemka,

co myślicie o tym lapku? potrzebuje kupić coś w budżecie do 1500 zł głównie z zastosowaniem do internetu i oglądania filmów w trasie. Zależy mi na wadze urządzenia i długiej pracy na baterii…

Natrafiłem na promo gdzie Chromebook od Acera z Celeronem N5100, 8 GB RAM i 128 GB SSD kosztuje 999 zł. Specka wydaje mi się dobra, dajcie plis znać co myślicie o tym konkretnym modelu bo nie ukrywam, że chciałbym go zamówić póki jeszcze jest ta promka

link: link

Dysk nie jest za mały? Telefony mają po 256 GB lub więcej. No chyba, że ten Chrome OS jest taki lekki i mało zajmuje…

dla mnie gdzie teraz wszystko jest praktycznie trzymane online dysk akurat nie stanowi żadnego problemu, mam może obecnie z 60 GB danych, głównie dokumenty itd.

Jeżeli to ma być głównie Internet (a nie otwierasz dużej ilości ciężkich kart) oraz oglądanie filmów (i jakość ekranu ci odpowiada - to już trzeba podejść do sklepu i obejrzeć), to ten sprzęt raczej się sprawdzi. Duża ta obniżka - z 1899 zł na 999zł.

Pytanie do osób mających więcej do czynienia z Chromebookami - czy sprzęt faktycznie był wart 1899zł? Obniżka sprzętu o 900zł to brzmi niewiarygodnie dobrze.

Z drugiej strony, wg Ceneo 1899zł to on kosztował w maju i jego cena systematycznie spada
obraz

Witaj, chromebook będzie dobrym wyborem jeśli akceptujesz błyszczący ekran. Oprócz tego co wybrałeś 15,6" jest też mniejszy Chromebook 14. Do przegladania neta i oglądania filmów się nada, natomiast nie jest to laptop przystosowany do gier, które wymagają platformy Windows.
Acer Chromebook 314 N5100/8GB/64 FHD ChromeOS