Chromecast?

Hej,

Nie dokońca jest to może odpowiedni dział ale chyba najbliższy. Zamierzam kupić Chromecasta do swojego tv, więc wskoczyłem na amazona w UK i tam Chromecast pod tą nazwa nie występuje są tylko jakies inne firmy które reklamują urzadzenia wyglądające jak chromecast (czyżby każdy mógl produkować Chromecasta jesli się zapyta googla?). Czy warto kupować te inne chromcasty czy lepiej wziąć te od google’a?
I na koniec czy sa jakies ciekawe alternatywy do tego urzadzenia? Głównie zależało by mi na kontroli tego przez smarkfona z opcja jaką ma Chromecast ze wyszukuje jakies video na YT i poprostu naciskam ikonke i leci na ekran.

Z góry dzieki za porady

Jaki masz model telewizora? Smart TV, WiFi ?

A widzisz to wazne info:
JVC LT-42C550 42"

To nie nie jest smart tv, tak mi sie wydaje.

Zgadza się.
Ma złącze Ethernet, ale nie jest Smart.

The Ethernet provision isn’t to support a smart portal, because there isn’t one. It’s actually mandated by the Freeview HD specification, and once connected to the internet, opens the door to any IP channels delivered as part of the Freeview bouquet – you’ll find them at the dark end of the programme guide.

Zostają więc dwie opcje, Chromecast lub HDMI SmartTV Dongle.

Nie rozumiem, to po co jest ten port LAN, jak nie do internetu?

TV nie ma opcji Smart, więc nie ma aplikacji, które mogły by reagować na wysłanie sygnału z przeglądarki lub z YouTube.
Można by przypuszczać, że podłączenie go do sieci LAN pozwoli na przesyłanie wideo.
obraz

W tej chwili najtaniej Chromecast’a w UK ma w sprzedaży Tesco:
https://www.tesco.com/direct/google-chromecast/282-8819.prd

Ebaje i amazony mają w UK jakiś limit z nazwą i ilościami na osobę.
W każdym razie nie opłaca się brać jakiś podróbek, bo potem z nimi są przeważnie same cyrki.

1 polubienie

Dziekuje bardzo. A wiesz cos moze o innych urzadzeniach tego typu które mozna by rozwazyc zamiast Chromecasta?

Bawiłam się takimi rzeczami trochę, ale nic nie przebije oryginału. Z resztą nawet nie widzę sensu, szukania jakiejś “chińszczyzny”, bo chromecast jest tani i działa, jak działać ma. Do tego jest mega prosty w obsłudze.
Reszta warta jakiejś uwagi jest droższa… np. Roku, FireTV itp. No ale to już małe komputerki, więc i cena będzie wyższa… wiadomo.

1 polubienie

Super, dzieki bardzo za info.

Nie ma za co. A właśnie VLC dostał ładne wsparcie Chromecast’a :wink: