ChromeOS - Pytania odnośnie wrażeń z użytkowania, aktualizacji, możliwości kontroli rodzicielskiej

Witam,

Siostrzeniec zaczął sobie ostatnio pozwalać na zbyt wiele podczas nauki zdalnej i moja siostra chce to ukrócić. Urwis potrzebuje do nauki Microsoft Teams i webową wersję pakietu Office. Siostra planowała iść w kierunku zakupu tableta i podłączenia go pod Familly Link - tą blokadę już zna i jest z niej zadowolona. Jednak brak fizycznej klawiatury jest problematyczny.

I tu pojawił się pomysł zakupu Chromebooka. Problem jest taki że nie miałem jeszcze do czynienia z tymi urządzeniami.

Jak wyglądają aktualizacje tego urządzenia ? Nowe wersje instaluje się tak jak kolejne wersje np. ubuntu / windows, czy jest się może zdanym na łaskę producenta urządzenia tak jak w przypadku Androida ?

Czy na każdym urządzeniu da się instalować aplikacje z Androida ? Czy muszę na coś uważać podczas zakupu (ilość pamięci / arm\x86 / wersja systemu / jakieś inne blokady producenta) ?

Czy FamilyLink funkcjonuje na ChromeOS tak samo jak na zwyczajnym Androidzie ? Najbardziej zależy nam na możliwości zablokowania instalacji aplikacji i blokadzie określonych stron internetowych.

Byłbym wdzięczny jeśli jakaś dobra duszyczka podzieliła się swoimi wrażeniami z ChormeOS jako systemem do nauki zdalnej.

Pozdrawiam,
Tabcin