Chromium Edge na Windows 10

Już można bezpiecznie pobierać bez oczekiwania na paczki zip z Chin:

https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/

Wada, tylko instalator online. I może że kanał niżej niż Canary (dev).

Zalety, niby już sam się będzie aktualizował:

obraz


Niby znalazłem nawet Canary jednak ono nie nadpisze wcześniej tej z Chińskiej paczki:

https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/download/

Też już się powinno samo aktualizować:

obraz

1 polubienie

Należy jeszcze wspomnieć, że blokery reklam na razie działają tak, że raz chcą działać, a raz nie. I nie można jeszcze wybrać innej wyszukiwarki niż bing. Opcje przeglądarki są po angielsku. Aby zainstalować coś z Chrome Store Web, można w wyszukiwarce wpisać tą frazę i kliknąć na link do sklepu Chrome, a tam już znajdziemy i zainstalujemy dodatki. I ogólnie, nowy Edge jest stabilny, jak na tą fazę rozwoju.

Według mnie za duże ikony i teksty “pasek zakładek”, Firefox jest lepszy. Załączam zrzut ekranu.

I tak jest lepiej niż w poprzednim silniku interfejsu, tam były same rozmiary pod dotyk.

Jak ja bym chciał, aby można było włączyć opcję otwieraj także w nowych kartach stronę ustawioną przez użytkownika jako strona startowa, tak jak jest to w Firefox Android. I odnośnie Edge to dla Android powinna też być dodana obsługa rozszerzeń.

Ktoś mi powie jak to będzie wyglądać gdy przeglądarka wyjdzie już na światło dzienne w wersji stabilnej filnalnej? Obecnie mam wersje Canary czy ona się zaktualizuję do filnalnej poprzez aktualizajcę majową ?

Nie. Canary zawsze będzie Canary. To samo beta. Żeby mieć wersję stabilną będziesz musiał zainstalować ją osobno gdy wyjdzie.
W majowej aktualizacji nie będzie tego nowego Edge’a.

Ok dziękuję za wyjaśnienie jak narazie Canary sprawuję się dość dobrze można instalować rozszerzenia bardziej aktualne niż te w sklepie MS.Przydałoby się tłumaczenie stron,język polski oraz sprawdzanie pisowni :slight_smile: i dla mnie git.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.