Chromium - nie można odinstalować

Hej. Tak jak w temacie. Przy instalacji jakiegoś programu to Chromium się zainstalowało. Aplikacji nie można niestety odinstalować. Dla mnie to jest zwykły PUP lub adware.
Co robiłem?

  1. Narzędzie Microsoft plus Revo nie widzi aplikacji
  2. Eset również nie widzi zagrożenia
  3. AdwCleaner co prawda wykrył zagrożenia ale je usunął.

Macie pomysł na to ustrojstwo?

Prawdopodobnie wlazło portable chromium. Trzeba w opcjach folderów odznaczyć ukrywanie chronionych, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń i zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.
W procesach trzeba zamknąć procesy chromium i chrome update. W autostarcie (ccleaner) trzeba wyłączyć wszystko chrome/chromium.
Programem everything znajdź wszystko chromium w systemie i usuwaj do kosza. W regscanner znajdź wszystko chromium i usuwaj klucze.

Gdyby coś nie chciało się usunąć, to jest programik openedd files view można pobrać spolszczenie, wypakować i zawartość spolszczenia wkleić do folderu programu. W ustawieniach trzeba zaznaczyć jeszcze pokazanie otwartych folderów. Gdy coś nie da się usunąć, to znaczy, że jest otwarte w jakimś procesie. Wyszukuje się ten plik/folder w opened I klika w zamknij uchwyty wybranych plików. Po chwili plik znika z opened. To znaczy, że w lokalizacji ten plik/folder można już usunąć do kosza.
Tak się sprząta nawet po trojanach.
A gdy wszystko będzie wysprzątane, to tworzysz nowy punkt przywracania systemu i usuwasz poprzednie, żeby nawet przypadkiem system nie przywrócił paskudy. W opcjach folderów przywracasz domyślne ustawienia i dopiero wtedy jest OK.

Nawet FRST nie znajdzie Ci wszystkiego w chronionych i ukrytych folderach. Taki to ból…

Miałeś rację. Udało się, temat można zamknąć. Dziękuję Ci!