Chromium OS instalacja na USB

Szukałem informacji na ten temat już w wielu miejscach nie tylko na polskich stronach jednak wszędzie jest informacja o instalacji za pomocą Windows Image Writer’a…

Próbowałem już wielokrotnie ale nie działa a na dodatek Windows Image Writer tworzy pełno partycji na USB i trzeba później się pobawić żeby je usunąć…

Wie ktoś może czym można zastąpić Windows Image Writer’a ?

Albo jak skutecznie zainstalować Chromium OS na USB ?

Pozdrawiam i czekam na instrukcję :slight_smile:

Spróbuj za pomocą UNetbootin.

Jeśli obraz jest w formacie .img to raczej Unetbootinem tego nie zrobi. Można spróbować przy pomocy dd albo Imige-Write dla Linuksa, dostępny był kiedyś na stronie projektu MeeGo.

dd if=obraz_systemu.img of=pendrajw

Chyba, że szukasz programu pod Windowsa?

Pozdrawiam!

Z tego co widziałem, Google udostępnia swój system jako obraz *.iso.

Wystarczy wejść tutaj http://hexxeh.net/ tu jest wszystko co jest nam potrzebne.

@Viano3

A pamiętasz może gdzie to widziałeś? Mi też się wydaję że kiedyś mi *.iso mignęło przed oczami ale nie pamiętam gdzie… :slight_smile:

@Sławekn

Co tam jest bo przeglądam i nic tam nie widzę o instalacji Chromium OS ?

@Roobal

Z Okienek korzystam… Chciałem zacząć korzystać z jakiegoś linux’ a, ale jakoś nie mogę się za to zabrać :stuck_out_tongue:

W taki razie proponuję zapytać w dziale Windowsa lub w dziale Poszukiwanie oprogramowania, ponieważ tam jest więcej użytkowników Windowsa i tam prędzej ktoś może znać jakiś program tego typu :wink:

Pozdrawiam!

Dzięki, zapytam…

Jak ktoś jednak ma jakiś pomysł to nadal czekam :slight_smile: