Chwilowe braki połączenia z siecią po modernizacji sieci

Witam

Mam nietypowy problem z połączeniem bezprzewodowym, mianowicie wczoraj w nocy dostawca internetu wykonywał prace modernizacyjne, w związku z tym połączenie z internetem zostało przerwane. Dziś natomiast obserwując modem i router wszystkie lampki, które powinny się świecić świeciły się prawidłowo, natomiast co jakiś czas przerywało mi połączenie bezprzewodowe. Najdziwniejsze jest to, że ikona na pasku pokazywała wszystkie kreski zasięgu ,oraz napisane było, że sieć jest połączona, natomiast strony w przeglądarce zachowywały się tak, jakby internetu nie było. Po rozłączeniu sieci i próbie ponownego połączenia wyskakiwał natomiast błąd i niemożność połączenia się z siecią… Po podłączeniu kabla między komputerem a routerem było wszystko w porządku, więc wykluczyłam opcję dalszych prac modernizacyjnych operatora. Teraz sieć bezprzewodowa działa przez chwilę, za moment znów występuje ten sam problem i tak w kółko…

Jeżeli chodzi o akutalizacje sterowników to również przy aktualizowaniu wyskoczył komunikat, że posiadam aktualną wersję. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Dodam, że połączenie bezprzewodowe działało przez ponad 2 lata bez zarzutu…

Podaje parametry:

System Windows 7, 64 bit

Laptop Acer Aspire 5732ZG

Typ zabezpieczeń WPA2-Personal

Typ szyfrowania AES

Router D-Link dir 300

Karta sieciowa Broadcom 802.11n

Internet w Vectrze.

Proszę o “łopatologiczne” wytłumaczenie problemu, ponieważ nie do końca mogę być obeznana ze wszystkimi informacjami.

Pozdrawiam

Wyłącz na kilka minut router i modem, a potem włącz najpierw modem a potem router (w tej kolejności). Jak to nie pomoże to twardy reset routera i ustawianie wszystkiego od nowa.

Dzięki, podziałało:)

Dodane 14.05.2013 (Wt) 17:08

Witam ponownie, problem występuje znowu, z tym , że tym razem operator nie wykonywał żadnych prac modernizacyjnych, po prostu przez chwilę w dniu nie było dostępu do internetu, dosłownie przez 2 minuty i od tamtej pory moje połączenie z internetem przez wifi ciągle przerywa - ikona z zasiegiem pokazuje 4-5 kresek, strony internetowe ładują się tylko po włączeniu komputera, po chwili zachowują się tak, jakby nie było internetu. Połączenie działa tylko przez kabel, który podłączony jest do routera. Dodam, że na drugim komputerze wifi działa bez zarzutu.

Próbowałam już wyłączać i włączać modem i router, dało to rezultat tylko przez chwilę, następnie znowu strony ładowały się bardzo wolno a po chwili w ogóle.

Bardzo prosiłabym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam.