Chwilowe ścinki typu ''freeze'' po 1-2 sekundy w losowych momentach

(Giiixxxx6) #1

Witam :wink:
Po kupnie nowego laptopa, zauważyłem taki problem:
W losowych momentach, czy to na pulpicie, czy podczas gry, występuje dość dziwny problem, a mianowicie ścinki na 1-2 sekundy w losowych momentach, np. podczas kliknięcia na ikonkę Wi-Fi na pasku, bądź PPM na zasobnik.
Parametry laptopa:
Intel Core I7 - 7700HQ
Geforce GTX 1060
8 GB RAM
Windows 10

Znajomy polecił zwiększenie pamięci wirtualnej z 1GB na 4GB, jednak po testach, stwierdzam, że niewiele to pomogło.

Sterowniki zaktualizowane, zaraz po pierwszym uruchomieniu. :slight_smile:

(LORDEK) #2

1 GB pamięci było ustawione fabrycznie? Dziwne, bo zazwyczaj ustawione jest “rozmiar kontrolowany przez system” i tak w większości wypadków powinno zostać. Windows nie lubi jak mu się grzebie przy tym ustawieniu. Zakładam, że dysk twardy 5400 obrotów? Dosyć powszechna przypadłość w laptopach. Niestety teraz te dyski często nie dają rady.

(Giiixxxx6) #3

Nie, automatyczie było ustawione przez system, i właśnie 1024mb. Źle się wyraziłem :slight_smile:
Dyski są dwa: SSD 128GB i HDD 1TB

(Giiixxxx6) #4

Up, bo problem nadal występuje.
To się powoli robi irytujące - temperatury w normie, sterowniki najnowsze, użycie procesora/ramu/dysku w normie, a mimo to występują ścinki - szczególnie mocno odczuwalne w CS:GO, gdzie laptop potrafi zwiesić się na te 1-2 sek co 5 minut, pomimo tego że sama gra działa bardzo płynnie.

Że tak powiem z ‘‘angielska’’ - I’m running out of ideas.

(Giiixxxx6) #5

Wrzucam także screeny z CDI ale na moje oko wszystko z SSD jak i HDD jest ok:

(Komputer0012) #6

może karta czy procesor

(Giiixxxx6) #7

Baaadzo wątpliwe.
Laptop jest nowy, więc… :wink: Procesor jak i karta też zachowują się non-stop normalnie, nawet przy większych obciążeniach.

(Dewix) #8

Zobacz TUTAJ taki sam problem.