Chwilowe trzeszczenie glosnikow


(Krasor) #1

Witam. Ostatnio wymieniłem części komputerowe. Wszystko było w porządku aż do pewnego momentu, kiedy jestem na pulpicie i cos robię to zaczął mi dziwnie trzeszczeć dźwięk. Nie jest to jakieś głośne strzelanie tylko takie lekkie "przytrzeszczanie" że tak się wyrażę i dzieje się to co jakiś czas (co 10 sekund, 30 sekund, różnie). Co ciekawe problem nie występuje w grach ani podczas ładowania systemu wiec Chyba problem z oprogramowaniem? 


(XMan) #2

System bit , nazwa płyty głównej oraz karty dźwiękowej ?


(Krasor) #3

Płyta główna MSI B85M-G43 Intel B85 a system Win 8.1 x64 co do karty to zintegrowana.


(XMan) #4

Zainstaluj

 

Chipset:

http://download.msi.com/dvr_exe/intel_amt10_mb.zip

 

Sterowniki audio:

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_hd_audio.zip

 

W razie dalszych problemów sprawdź te:

http://dpcdn-s02.pl/dodatki/Win7_Win8_Win81_Win10_R279.exe

 

 

 

Zobacz prawidłowe ustawienia sterowników Realtek HD:


(Krasor) #5

Niestety nie pomogło.

 

 

Kodeków żadnych nie instalowałem.

 

Do płyty podpiąłem słuchawki i wszystko dobrze działało a co do głośników to hmm sprawdzę jutro na innym sprzęcie i dam znac. 


(Ja$) #6

…jeśli trzeszczy tylko gdy używasz aktywnych głośników to najprawdopodobniej uszkodzony jest jeden z kondensatorów w torach wzmacniaczy m.cz. ewentualnie w ich zasilaczu.  


(Krasor) #7

Tyko dlaczego trzeszczy akurat kiedy przeglądam internet itp, a w grach juz tego problemu nie ma, jak by bylo cos uszkodzone to raczej caly czas powinno a nie tylko w wybranych miejscach. 


(Ja$) #8

…dziwne, że na słuchawkach nie trzeszczy a na aktywnych kolumienkach trzeszczy - może w grach głośny poziom muzyki zagłusza te zakłócenia (na ucho tego nie wychwycisz trzeba by było podpiąć się pod oscyloskop). Sprawdź w ten sposób: bez podawania żadnego sygnału (muzyki itp.) odkręć na maksimum wzmocnienie dźwięku zarówno na słuchawkach jak i kolumienkach i posłuchaj wtedy czy nie ma charakterystycznego “nieregularnego drapania”     


(Krasor) #9

Sprawdziłem i tak jak mówiłem w grach tego ‘‘efektu’’ nie ma, dodam również ze na poprzednim starym kompie wszystko działało, pokombinuje jeszcze z rożnymi programami bo cos czuje ze to właśnie jakiś program to powoduje.