Chwilowe zamrożenia CS Source na Windows 7 Pro

Witam, mam mały problem, ponieważ nie mogę pograć w CSS :wink:

Otóż wygląda to tak, że gram sobie normalnie… ok. 150FPS, więc jest ok. Ale co jakiś czas dźwięk się na chwilkę zapętla i obraz jest zamrożony (na XP tego nie miałem, a komp był sporo słabszy tam…).

Teraz mam Core i5 430, ATI 5730, 500GB dysku, 4GB RAM - na Source’a wystarczająco dużo. Sam windows jest w wersji 64bit Professional, po starcie razem z komunikatorem, antywirusem, etc. zajmuje jakieś 28% pamięci, procesor wykorzystuje minimalnie.

Sterowniki mam aktualne, przydzielam dla procesu CS’a wysoki priorytet… i nic to nie pomaga.

Sam Steam też dość długo startuje, nie wiem dlaczego :confused:

mam włączone firewalla systemowego, ale przepuszcza te aplikacje, antywir to Avira. Dodam że sprzęt to laptop - MSI GE600 i jestem pewien na 99,9% że wina leży po stronie systemu :confused:

Mam podobnie na swoim lapku z Windows 7 ale wina leży raczej u mnie po stronie sterowników(brak na windows 7 tzn cześć jest a część nie) dlatego musiałem przerabiać stery np do grafiki ze stacjonarnych programem Modder, także niektóre sterowniki instalowałem po kilka razy gdyż z czasem znajdowałem nowsze wersje na Windows7 dlatego u mnie też przycina nawet na Windowsie ale w grach nie zauważyłem (gram rzadko).

Szorstki , zastosuj moje wskazówki.

  1. Nie graj na baterii - do gier tylko zasilacz!

  2. Ustaw profil zasilania na Wysoka wydajność

  3. Wyłącz programy które korzystają z łącza internetowego

  4. Jeśli grasz na kablu od internetu sprawdź czy problem występuje na Wi-Fi.