Chwilowy format systemu

Witam, mam nietypowy problem, otóż korzystam ostatnio z laptopa na którym jest windows 8.1 i podczas korzystania, po odpaleniu jakiegos pliku avi bodajże, zresetował mi się komputer, następnie system długo się wczytywał, gdy już się wczytał, tapeta była inna niż zwykle a na pulpicie nie widniały foldery które były wczęsniej, długo sie nie zastanawiając wszedłem w mój komputer->Dysk C -> użytkownicy-> Wybrałem jednego jedynego użytnownika - > pulpit (wszystkie pliki które były przed tym dziwnym formatem na szcęście istniay, więc przeżuciłem je na nowy świezy pulpit) niestety przy kolejnym uruchomieniu systemu, mam stary pulpit, i nie mam już swoich plików, folderów w ogóle, pomóżcie ludzie, jak mam odzyskać swoje pliki, i dlaczego ak się dzieje? Tak jakbym przez chwilę korzystał z innego użytkownika 

No to od początku.

Włączył Ci się tryb awaryjny i wszystkie pliki przerzuciłeś do trybu awaryjnego.

Jedynym (chyba ale mogę się mylić) sposobem jest ponowne wymuszenie trybu awaryjnego i ewentualne skopiowanie plików do lokacji skąd je brałeś. Po czym ponowny restart i normalny tryb

W jaki sposób mogę odpalic tryb awaryjny?

 

Postępuj wg. tej instrukcji:
http://support.eset.pl/kb2268/#Win8

Jeśli pliki są na pulpicie to przerzuć je tam skąd je przekopiowałeś. Jeśli ich nie ma to spróbuj znaleźć, któryś z plików, którego nazwę pamiętasz w windowsowej szukajce.

Wszedłem w tryb awaryjny, niestety nie było na pulpicie plików które wcześniej przerzuciłem, wpisując w wyszukiwarkę, też nie udało się nic znaleźć, niestety tego się spodziewałem gdyż nagle zrobiło się dużo wolnego miejsca na dysku, macie jeszcze jakieś pomysły jak można odzyskać te pliki? Bardzo proszę o pomoc, muszę je odzyskać

Dodam, że  tryb awaryjny który sam mi się włączył wyglądał trochę inaczej, była na nim pomarańczowa tapeta, a tryb który włączyłem sam był inny, tapety nie było w ogóle, i nie mogłem swobodnie korzystać z eksploratora plików.

Prawdopodobnie to nie był żaden tryb awaryjny tylko profil tymczasowy.
Możliwe, że uszkodzony został profil użytkownika i system zalogował na tymczasowy profil.
Ty skopiowałeś pliki do tego tymczasowego profilu. Sprawdź czy nie masz na dysku folderu:
C:\Users\TEMP
Ustaw pokazywanie folderów ukrytych i systemowych:
http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/show-hidden-files-in-windows-8/#system
Skoro przybyło wolnego miejsca, to prawdopodobnie pliki zostały usunięte.
Co to za głupi pomysł żeby ważne pliki zapisywać na pulpicie?

Zrobiłem wszystko według instrukcji w linku, co dalej?

Niestety w tym folderze jest pusto

 

screen.jpg

To znaczy, że nie ma tych plików. Przecież napisałeś, że przybyło wolnego miejsca.

Przybyło wolnego miejsca na samym początku jak tylko się to stało, napisałem tutaj ten wątek z nadzieją, że da się te pliki jakoś odzyskać

A czy została kopia zapasowa? Wtedy wszystkie biblioteki zostają przywrócone, tylko jeśli programy zostały skasowane to musisz je jeszcze raz zainstalować.