Chyba Karta Graficzna się rozsypała

Witam, system po świeżym reinstalu, instaluje wszystkie stery, uruchamiam ponownie kompa i czarny ekran. Zobaczyłem, że dioda od monitora miga czyli, że nie ma sygnału. Wszedłem w tryb awaryjny, stery odinstalowywuje i uruchamiam ponownie i wszystko ok, tyle, że jak przewijam np. jakąś stronę w necie czy coś tam to tak ścina trochę ale to normalnie jak nie ma sterów. Ściągnąłem nowe stery z strony nvidii, niestety po instalacji to samo. Coś mi się zdaje, że grafa poszła(GeForce 7950 GX2). Wie ktoś może czy jest jakaś inna możliwość, może to ja coś knoce albo czasem się tak zdaża:D Z góry dzięki za pomoc!

spotkałem się już z takimi objawami, karta padnięta, a był to zachwalany na tym forum :stuck_out_tongue: PALIT 6800GS SONIC DDR3 128MB, a ty jakiej firmy posiadasz kartę graficzną ?? a widze Gigaszrot z (pasywnym chłodzeniem ?):slight_smile: (mniejszym maczkiem nie mogłeś napisać i jeszcze do tego na niebiesko pomalowałeś :-P)

EVGA(ale zorientowani wiedzą, że to Gigabyte:P) Nóż k***wa :frowning: No nic, tydzień odwyku karta do serwisu gwarancyjnego :frowning: Dzięki :slight_smile: Ale jeśli jest może jakieś wyjście niech ktoś napisze :slight_smile:

Ciekawe na jakim na tym nikt nie wychwala pod niebiosa 6800, ale jak na każdym forum musi być jedna osoba od wiecznego biadolenia.

Przeinstalować stery

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sterowniki

zobaczyć czy się nie poluzowała w slocie, może wina zasilacza.

jak zwykle złote porady, rodem z Radia M. to już znana regułka, często nadużywana na tym forum przez jednego użytkownika. troszkę staje się już to oklepane i monotematyczne :slight_smile:

co do tematu to uszkodzony chipset, podkręcałeś ?? manipulowałeś w biosie karty ?? robiłeś jakieś flashe romu w karcie?? były jakieś objawy pośrednie tj. artefakty, zawieszanie się systemu?? nie używasz przypadkiem Visty ??

Co poradzę na to że sporo usterek powoduje kiepski zasilacz.

I oczywiście wycieczki osobiste jak zwykle gwarantowane :?

to może niech autor napisze jaki zasilacz posiada a potem się ustosunkowywać do problemu.

Stery reinstalowałem, zasilacz dobry, CoolerMaster 550W, Realpower, nic nie podkręcane itp. tylko bios od płyty Głównej uaktualniany, nic się nie poluzowało. OS to win xp pro. Chipset cały. Poza tym dopiero po reinstalu windowsa tak sie dzieje. Chyba nic jak tylko do gwarancji oddać.

to najlepsze wyjście

a czy karta graficzna działała po tej operacji ??

Tak.

sprawdzić jeszcze na innym kompie, na innym sys np ubuntu live cd. Jak działała przed instalacją, może wina jakiegoś sterownika chipsetu płyty, poczyścił bym kompa ze sterów drivercleanerem.

O sry, 2 razy ten sam post poszedł:D

na ubuntu live cd, używany jest sterownik nie wykorzystujący akceleracji (nie obsługuje SVGA) zwany nv (odpowiednik standardowa karta graficzna vga). musiałbyś uaktywnić akcelerację za pośrednictwem restricted drivers - dostępnym tylko w ubu 7.04, ewentualnie z repozytoriów bądż skryptem envy.

dla “zielonego” jest to dość skomplikowane :stuck_out_tongue: