Chyba ktoś się podszywa

(rencista) #1

Witam! Może ktoś mi powie co może się dziać z routerem :o Od kilku tygodni kontrolki routera świecą nawet po wyłączeniu kompa z sieci :frowning: może trzeba coś zmienić. mam go juz trzeci rok inigdy nie było tego problemu. Połączenie jest normaln[

(Polarowicz) #2

Mógłbyś zrobić lepsze zdjęcia?? Bo nic tam nie widać…

Pozdrawiam

(rencista) #3

(Polarowicz) #4

To przecież rozumiem :? chodzi o to że jak wkleić to do przeglądarki to mała wyraźne jest.

(rencista) #5

Podałem adres do innego zdjęcia i też nie widać?

(fiesta) #6

co z tego że zdjęcie większe ja niewyraźne

(Slav) #7

Jeśli wyłączyłeś kompa, a diody na routerze sygnalizują połączenie znaczy to, że płyta główna w twoim kompie cały czas zasila PCI i kartę sieciową wyłącz z kompa kabel zasilający, a dioda na routerku zgaśnie.

(rencista) #8

Niestety ala nie gaśnie nawet gdy wyciągnę kabel.Pozdrawiam

(Ferdek31) #9

zresetuj router, a potem skonfiguruj od nowa. A co sygnalizują te diody bo na zdjęciu niewiele widać?

(rencista) #10

Oto nowe wyrażne zdjęcie. Chyba teraz widać. Pozdrawiam

(Lazowski) #11

olej to… świecą sie bo kabel jest włożony i po drugiej stronie jest podpięty do jakiegoś urządzenia.

(rencista) #12

Wszystko się zgadza że jest coś podpięte :smiley: bo mam podpięte jeszcze dwa kompy ale diody świecą nawet gdy te kompy są wyłączone z sieci. :frowning: A jak zresetuję router to muszę ustawiać na nowo wszystkie kompy? Bo jak tak to nie dam rady bo nie znam się za bardzo :wink:

(Ferdek31) #13

musisz skonfigurowć roter od nowa ale jak za bardzo się nie znasz to pogadaj z kimś kto się zna, możesz zapisać konfigurację ale zawsze jest niebezpieczeństwo, że coś pominiesz.

(Lazowski) #14

!? po co ustawiać od nowa urządzenie ?!

przecież to tylko lampki które mówią że coś jest fizycznie podpięte…odepnij kabel to przestaną migać/świecić (odpięcie od kompa też da taki efekt)…

(Ferdek31) #15

wyłącz router z sieci i podłącz ponownie, przez to nie powinieneś zresetowć jego konfiguracji, jeżeli problem się powtórzy możesz przy wyłączonym sprzęcie odpiąć wszystkie kompy i po 15 minutach podpiąć od nowa. Jeśli to nie pomoże to pozostaje reset i konfiguracja routera od nowa albo serwis.

(rencista) #16

Sprubuję wyłączyć wszystko na noc zobaczymy co będzie rano :stuck_out_tongue: